רפי פרחי - רוקח סופרפארם - נוגדי חימצון ברימון
 
סוג מדיה:  טלויזיה
מקור:  ערוץ 2
תאריך:  16/09/2009
שעה:  08:27:00
תכנית:  העולם הבוקר
אורך:  03:35
מרואיינים:  
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
אברי גלעד : הנה הרוקח רפי פרחי, תכף אני יראה לכם המצאה גאונית, גאונית לגרגור הרימון, אבל הנה רפי פרחי מסופר פארם, מה העניינים?
רפי פרחי : בוקר טוב לכם.
הילה קורח: באופן כללי נדבר על רימונים, נכון?
אברי גלעד : בוא נדבר על רימונים.
רפי פרחי : נכון, רימונים. ראש השנה ושבעת הרגלים. את התמצית מכינים מהפרי האדום, הרימון הזה הוא אחד משבעת המינים וזה סימן לשפע, לפיריון לאהבה. על מה בעצם מדובר? את צוחקת, הרי גם אני, אבל אני לוקח את זה ברצינות, מעכשיו הרימונים האלה מכילים תכולה גבוהה של נוגדי חימצון, לא סתם, הם בעלי פעילות גבוהה יותר אפילו מהיין האדום, הפרדוקס הצרפתי שדיברו עליו ועדיין מדברים עליו כל כך הרבה שנים וגם מהתה הירוק, אכן מקבלים פעילות אנטי דלקתית, כלומר נגד מיקרובים, פרזיטים ווירוסים. מה החומר הפעיל פה? יש פה חומצה שנקראת חומצה אלג''ית, היא אנטי אוקסידנטית מאד מאד חזקה, היא מפחיתה סטרס חימצוני והיא מעכבת יצירת כולסטרול רע.
הילה קורח: ... מהלד סטרס, שאחר כך אם אתה אוכל יותר מדי רימונים השיניים שלך מוכתמות ואתה מסתובב עם... כל היום.
רפי פרחי : די, נו, תסתכלי על החצי הכוס המלאה.
הילה קורח: או.קי, סליחה.
רפי פרחי : החומצה הזאת מגינה על הכבד, היא תומכת ועוזרת בפירוק וסילוק רעלים, אז מה זה משנה שהשיניים קצת נצבעות ככה או אחרת בצבע אדום, שזה יורד במים. מסתבר שקיים יתרון טיפולי גדול מאד כאשר החומצה הזאת עובדת ביחד עם המרכיבים האחרים של הרימון, קרי המיץ, הקליפה, הגרעינים, כל זה נמצא בתוך כמוסות. אז למה השימושים? וזה יותר יעניין את כולנו, קודם כל ליתר לחץ דם, כי גורם יתר לחץ זה גורם סיכון להתפתחות של טרשת עורקים וצריכה של כמוסות רימונים, שימו לב, תעזור בהורדת הלחץ דם הגבוה, הסיסטולי. דבר שני, להורדת רמות האל.די.אל הכולסטרול הרע, זה מעניין הרבה מאד אנשים. וכשצורכים כמוסות כאלה של רימונים אנחנו עוזרים להוריד את רמות האל.די.אל. מסתבר שחולים שסובלים מסכרת, ממחלות לב וכלי דם עלולים לסבול גם מבעיות זיקפה, ולרימונים האלה יש תכונה של הרפייה עדינה של השריר החלק ואז זה עוזר לבעיות האלה.
אברי גלעד : השריר החלק?
רפי פרחי : השריר החלק, כן, שריר החלק, אתה לא כל כך שולט עליו.
אברי גלעד : דבר על עצמך, חביבי.
רפי פרחי : עוד דבר מאד מאד חשוב, לרימונים האלה יש שימוש נרחב מאד היום בעולם הקוסמטיקה, כי מסתבר שלחומצה הזאת יש פעילות של אנטי אייג''ינג על העור, יש שמן גרעיני רימון, ויש תכשירים קוסמטים רבים, הכל על בסיס של רימונים בגלל התכונה האנטי חימצונית שיש לזה וכמה שזה מיטיב עם העור, תנסו ותראו.
הילה קורח: ננסה ונראה.
אברי גלעד : יאלה, תודה רבה.
רפי פרחי : חג שמח שנה טובה.
אברי גלעד : תודה רבה, יש לנו פה שמפניית רימונים, אולי קראתם עליה בעיתון, זה משהו משהו.
הילה קורח: כן. לחיים.
אברי גלעד : זה לא אדום לגמרי. וגם תראו את המכשיר הזה, רגע, איך קוראים לזה?
הילה קורח: יקב רימון.
אברי גלעד : זה דבר השמפניה של יקב רימון וזה פורט הרימונים שהמציאה משפחת שוהם ממושב רמות שבגולן שמנהלת בית אריזה לרימונים. הכלי הזה עוזר להמנע מלכלוך שיוצר הפירוק של רימון והוא עולה בערך שלושים שקל. הכנתי כבר מראש כי לא רציתי לדפוק פה על השולחן. תראו, לוקחים רימון, נגיד שהיו בו זה, שמים ככה, שמים ככה, דופקים לו ככה.
הילה קורח: כל הגרעינים יצאו.
אברי גלעד : ואז הוא יוצא לגמרי פרוט לגמרי ובפנוכו כל גרעיני הרימון הרי הם כאן שלמים ואחלה.
הילה קורח: ולא מלכלכים.
אברי גלעד : ויופי.
הילה קורח: אחלה פטנט.
אברי גלעד : לגמרי.
הילה קורח: אחלה.