אין קובץ להצגה
 
אורי ארליך: 70 בתי ספר בירושלים השתתפו בפעילויות לרגל יום גלישה בטוחה באינטרנט נגה ברנדר, תמירה בן ארי, ענבל
 
סוג מדיה:  טלויזיה
מקור:  טלויזיה ישראלית ערוץ 1
תאריך:  17/02/2010
שעה:  18:46:13
תכנית:  מכל מקום
אורך:  03:40
מרואיינים:  אורי ארליך
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
זוהר רום: חוזרים לירושלים עכשיו, גם שם צוין היום היום הבינלאומי לגלישה בטוחה באינטרנט. הם עשו זאת בירושלים באמצעות שידור אינטרנט מיוחד לתלמידי כיתות ד'' עד ו'' ב-70 בתי ספר שונים ברחבי העיר. אורי ארליך מוסיף פרטים:
"אורי ארליך: הסכנות הטמונות ברשת הן כבר מזמן לא משחק ילדים. לכבוד יום האינטרנט שידרו היום בכל בתי הספר בעיר בו זמנית סרטון המדבר על גלישה בטוחה. השיעור היום היה רק חלק מהפעילות השוטפת שעוברים תלמידי העיר.
נגה ברנדר: לא לענות לאנשים זרים, שזה כאילו לקחת סיכון, שאתה יודע שיש מצב שפדופיל יוסיף אותך ושהוא יכול לפתות אותך, כאילו מה? בגלל שיש סיכון שתעבור מכונית ותדרוס אותי אני לא אעבור את הכביש? אז כאילו זה אותו דבר, פשוט צריך להיזהר.
תמירה בן ארי: הם אפילו לא מודעים לכמה בעצם הם חשופים באמצעות כל ה, הם לא מספיק מודעים לזה, זה נשמע להם ונראה להם כמשחק.
אורי ארליך: בעידן שבו ילדים כמעט שכחו איך לשחק יחד, הרשתות החברתיות תופסות מקום נכבד בתקשורת הבין אישית.
ענבל: יש חסרונות אבל גם יש יתרונות, נגיד ככה אני מתעדכנת על החברים שלי ואני גם נפגשת לא בפייסבוק, פשוט כולם מתחברים לזה.
אורי ארליך: כמעט כל ילד יודע לספר על תקריות שונות ברשת.
ענבל: אני נתתי לעצמי פשוט זהות אחרת, סתם בשביל הכיף הזה, גלשתי והתכתבתי, היו לי כמה חברים, גם היה לי כל החשבונות שלי על הזהות הבדויה שלי, סתם התכתבתי עם חברים וזה, באיזה שהוא שלב היה לי ריב עם אחד החברים, שהם טוענים שהם מבוגרים, אף פעם לא תכננתי לפגוש אותם. פשוט אמרתי לעצמי זה גם ככה היה טעות להתחיל את זה מלכתחילה, מחקתי את כל החשבונות והתחלתי. אני בחיים האמיתיים שלי, על פייסוק ועל החברים האמיתיים שלי.
תמירה בן ארי: זו בדיוק הנקודה שבה אנחנו חייבים לשתף פעולה וההורים צריכים לשתף אתנו פעולה בעניין הזה כי מה שקורה שם בבית בתוך החדר הסגור לא ידוע לאף אחד מאתנו.
אורי ארליך: אז מערכת החינוך העירונית נרתמה לעניין, אבל דווקא בית הספר אינו הזירה שבה הילדים יושבים מחוברים למחשב. וזה המקום להזכיר לנו ההורים לא לתת לילדינו ליפול ברשת.
תמירה בן ארי: להקשיב לילדים, לעורר אצלם שאלות שיזמנו לספר, לשתף אותנו, לעורר איזה שהוא שיח, שירגישו שהם יכולים לתת בנו אמון, ואם לא בהורים אז בנו".
5 אייטמים אחרונים של אורי ארליך
שנה מרואיינ/ת: אורי ארליך
 
18/08/2013,   ערוץ 3 ,  אורי ארליך: סיוע כספי למשפחות מחוסרי דיור בגן סאקר בירושלים הסתיים והם חזרו לגן. שרון בן דוד, דייר. אושרית בן דוד. יעל ועקנין גרה בסוכה.     צפה
14/08/2013,   ערוץ 3 ,  אורי ארליך- הבחירות המקומיות בבית שמש. עימותים בין חרדים למשטרה במתחם גולובנצ'יץ' בבית שמש.     הזמן תמלול
12/08/2013,   ערוץ 3 ,  אורי ארליך, הכתב בירושלים: השפעתה של כל תכנית בנייה חדשה בירושלים על הפוליטיקה המקומית    צפה
08/08/2013,   ערוץ 3 ,  אורי ארליך: התמודדותו של משה ליאון לראשות עיריית ירושלים שהביאה לצירופים פוליטיים בלתי אפשריים    צפה
08/08/2013,   ערוץ 3 ,  אורי ארליך, הכתב בירושלים: חידוש בניית השכונות היהודיות ברובע המוסלמי של ירושלים, לפי תכנית משרד השיכון    צפה