פינת בעלי החיים, ליאור ברונשטיין, מאלף הכלבים של אגודת צב"ח ישראל תל-אביב.
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  טרם הוזן
תאריך:  04/11/2010
שעה:  17:12:53
תכנית:  טרם הוזן
אורך:  05:28
מרואיינים:  
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
אבי ריבי: תגיד רגע, איך אתה עם כלבים?
גל הירש: אני אוהב כלבים, אבל אני מאוד מפנק כלבים, אני לא יודע לחנך כלבים ובטח לא להציב להם גבולות.
אבי ריבי: אתה לא יודע לחנך כלבים?
גל הירש: לא.
אבי ריבי: אתה לא יודע להציב גבולות?
גל הירש: לא.
אבי ריבי: בסדר, גם אני, הכלבה שלי עושה ממני קרקס, אני אומר לה בוניטה בואי, איזה בואי איזה נעליים. לכן יש לנו את מאלף הכלבים של אגודת צער בעלי חיים ישראל תל-אביב, לו קוראים ליאור ברונשטיין, אהלן ליאור.
ליאור ברונשטיין, מאלף הכלבים של אגודת צב"ח ישראל ת"א: אהלן אהלן.
אבי ריבי: שלומך?
ליאור ברונשטיין: מצוין, תודה.
אבי ריבי: תגיד, איך הקשר הזוגי שלך עם כלבים?
ליאור ברונשטיין: אתה יודע, כל החיים חלמתי שיהיה לי כלבים וההורים שלי לא הסכימו, ואתה יודע, אחרי הצבא שעברתי לגור לבד, דבר ראשון לקחתי כלב, ומאז זאת אהבה.
אבי ריבי: אם אני אומר לך היום אי בודד, חבר הכי טוב או את הכלב, את מי אתה מעדיף?
ליאור ברונשטיין: זה בכלל לא שאלה.
אבי ריבי: עד כדי כך?
ליאור ברונשטיין: כן.
אבי ריבי: די!
ליאור ברונשטיין: כן.
אבי ריבי: הנה, אייל מלמד שלנו גם פה אומר ברור, אני אתכם, ברור, לגמרי. שמע, לא פשוט אבל לאלף כלבים ליאור.
ליאור ברונשטיין: תראה, זה לא עניין של לא פשוט אלא זה יותר עניין של תיאום ציפיות, כי הרבה אנשים חושבים, אתה יודע, אני לוקח כלב והנה הכל יהיה בסדר. והרבה פעמים צריך להסביר להם שזה לא ככה, שצריך להשקיע איזשהיא תקופה, לא יודע, חודש-חודשיים, באילוף של הכלב, ואז עשר שנים יש לי כלב מחונך ומאולף ונוח. ואם לא משקיעים בזה אז הוא אף פעם לא יהיה מאולף. והחשיבות פה זה אתה יודע, שהכלב יקשיב לנו, ויעשה מה שאנחנו רוצים, ולא יעשה מה שאנחנו לא רוצים, כי אתה יודע, אנחנו מכירים את העולם הרבה יותר טוב ממנו ומכירים את הסיכונים שיש ואת הבעיות שיש, אז לכן זה חשוב וגם חשוב לכלב שיהיה לו מישהו שינהיג אותו.
אבי ריבי: שינהיג אותו, זאת אומרת הכלב בסופו של דבר צריך להיות מונהג על ידי הבעלים שלו.
ליאור ברונשטיין: נכון, נכון, ברגע שאנחנו לא מנהיגים אותו אז הוא תופס בעלות, כי הוא מכיר רק בעצם מצב של להיות מונהג או נוהג בעצמו.
אבי ריבי: תגיד, זה שאני אומר נניח לכלבה שלי בוניטה בואי, והיא בורחת, זה אומר שהיא ממש לא אוהבת אותי או שהיא עושה לי דווקא.
ליאור ברונשטיין: לא, זה לא שהיא לא אוהבת אותך, אלא זה שהיא, אתה יודע, לאו דווקא מקבלת אותך 100% בתור המנהיג שלה.
אבי ריבי: מסכימה לעצמה לעשות מה שהיא רוצה.
ליאור ברונשטיין: נכון.
אבי ריבי: אז תגיד, איך, מאיפה מתחילים ליאור?
ליאור ברונשטיין: אז תראה, קודם כל מתחילים, אצלנו בצער בעלי חיים מתחילים באימוץ עצמו, זאת אומרת הרבה פעמים חשוב לנו להתאים לך את הכלב שיהיה תואם את צרכייך, ורוב האנשים לוקחים כלב או רוצים לקחת כלב על פי היופי ולאו דווקא על פי האופי. אז קודם כל היועצות אימוץ שלנו, מה שהן עושות, הן רואות מי הבן אדם או מי המשפחה ומתאימה לו את הכלב שיהיה מתאים לו, על פי הסדר יום שלו, אתה יודע, אם הוא עובד הרבה מאוד שעות אז לא ייתנו לו כלב, גור למשל שצריך שיוציאו אותו כל שלוש שעות. אז זה מתחיל בזה. אחרי זה אני נכנס לתמונה ואנחנו מתאמים עם הלקוח ומסבירים לו שאילוף כלבים בעצם בנוי על שיעור ותרגול, זאת אומרת הוא לא יכול לתת לי את הכלב לחודש ואני אאלף לו אותו.
אבי ריבי: ואז זהו.
ליאור ברונשטיין: זה יקרה, אבל אז הכלב יקשיב לי ולא לו.
אבי ריבי: אה מגניב, לא רע האמת שהוא יקשיב רק לך ולו לא.
ליאור ברונשטיין: נכון, אבל אז אתה יודע, הכלב חוזר אליו הביתה וכאילו שום דבר לא קרה. אז חשוב להבין שכדאי לעשות את האילוף מה שנקרא במגרש הביתי של הכלב, צריך לראות איזה סוג כלב, מי זה הבעלים, איפה הוא ישן, מה הוא אוכל, איך הסדר יום שלו, איזה בעיות יש לו, ולהתאים את הפיתרון הספציפי לאותו בן אדם, לאותו משפחה, זה מתחיל בזה. ואתה יודע, אתה מלמד אותם כל מיני דברים ואז הם צריכים לתרגל, אוקיי? ברגע שמתרגלים אז הכלב מבין ואז אפשר להעלות אותו בעצם לרמה אחרת.
אבי ריבי: אז אני חייב רגע להגיד לך משהו ליאור, תשמע, אני אחרי שלוש דקות איתך אני מבין שכנראה אנחנו נצטרך לתרגל הרבה אני ואתה כאן בשידור על מנת שהמאזינים שלנו יפנימו מה צריך לעשות, וזה אומר שאם לא איכפת לך ויש לך ככה זמן בין כלב אחד לכלב אחר, להתפנות אליי אחת לשבוע, אני אשמח שאנחנו ככה נעשה איך אומרים? אתה יודע, כל פעם ניתן המלצה חדשה, באמת להתחיל לאלף כלבים, הם יקבלו את זה כאן ממך ואנחנו נתקדם כל שבוע.
ליאור ברונשטיין: בשמחה.
אבי ריבי: ומי שיצליח אז מגניב, אז לסיום , לפני שאנחנו מתחילים ממש ככה ברצף, תן לי תרגיל ראשון ש אפשר השבוע לרוץ איתו.
ליאור ברונשטיין: בוא אני אתן לך את הטיפ הראשון הכי חשוב שאני אומר לכל הלקוחות שלי, בכלל לפני שאני מתחיל את האילוף, הכי חשוב זה להוציא את הכלב על בסיס יומי, כי הרבה מאוד אנשים לוקחים את הכלב וחושבים שזה כמו חתול, תן מים ואוכל והכל בסדר, זאת חיה שצריך להוציא אותה. קודם כל לטייל.
אבי ריבי: אז חברים, אגב, אם נניח אנחנו משחררים את הכלב שיטייל בעצמו והוא חוזר צריך להגיד, זה גם בסדר או שעדיף להיות עם שרשרת?
ליאור ברונשטיין: זה גם בסדר, זה עדיף מאשר לכלוא אותו בבית, אבל עדיף שהוא יילך איתנו ואז אנחנו גם נקבע סמכות וגם נעייף אותו.
אבי ריבי: אוקיי, זה חשוב לעייף אותו כי הם צריכים להוציא את כל המרץ.
ליאור ברונשטיין: בדיוק.
אבי ריבי: ליאור ברונשטיין, מאלף הכלבים של אגודת צער בעלי חיים ישראל תל-אביב, אני מבטיח שבשבוע הבא ניתן המלצה נוספת ונמשיך כאן בעניין הזה.
ליאור ברונשטיין: בשמחה.
אבי ריבי: ליאור תודה, נעמת לי מאוד יקירי.
ליאור ברונשטיין: תודה, להתראות.
אבי ריבי: להתראות, ביי ביי.