ליאור ברונשטיין, מאלף כלבים צער בעלי חיים
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  רדיו קול רגע
תאריך:  10/02/2011
שעה:  16:46:51
תכנית:  נשנוש
אורך:  05:08
מרואיינים:  
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
אבי ריבי : זה הזמן להגיד אחר הצהריים מצויינים למאלף הכלבים של אגודת צער בעלי חיים ישראל תל אביב, ליאור ברונשטיין. מה העניינים?
ליאור ברונשטיין : אהלן, מה נשמע?
אבי ריבי : בסדר גמור. מה שלומך?
ליאור ברונשטיין : מצויין, תודה.
אבי ריבי : יפה. היום אנחנו הולכים לדבר על מהי הדרך הטובה להפגיש בין שני כלבים. זה לא תמיד פשוט הסיפור הזה, ליאור.
ליאור ברונשטיין : נכון. הרבה פעמים אנשים באים אליי, אתה יודע, הכלב שלי לא מסתדר עם הכלב של השכנים, בגינת כלבים הוא כל הזמן רב עם כלבים אחרים.
אבי ריבי : נכון, נכון.
ליאור ברונשטיין : חברים לא יכולים לבוא אליי כי הכלבים לא מסתדרים.
אבי ריבי : כן.
ליאור ברונשטיין : עכשיו, יש לנו נטייה לאהוב את הבן אדם שהכלבים שלנו חברים, ולא לאהוב אנשים מסויימים אם הכלבים שלנו לא מסתדרים.
אבי ריבי : נכון.
ליאור ברונשטיין : כמו בגן ילדים.
אבי ריבי : נכון, נכון.
ליאור ברונשטיין : אז יש הרבה מאוד דברים שאפשר לעשות בשביל למזער באמת את הסיכוי שהכלבים יריבו או שלא יסתדרו.
אבי ריבי : כן, בבקשה.
ליאור ברונשטיין : אז אם אנחנו מדברים על לאמץ עוד כלב נוסף, אז דווקא כן מומלץ לקחת את הכלב שלי למקום האימוץ, אם זה אגודה או אם זה בן אדם פרטי, ובאמת לראות קודם כל איזה שהיא תחושה ראשונית לראות האם הכלבים כן מסתדרים. כי יכול להיות שמראש אני אראה שיש פה איזה שהיא בעיה, ואני אעדיף לאמץ כלב מסוג אחר. עכשיו, כמה כללי אצבע חשובים. אם אני רוצה לאמץ עוד כלב, אז אם השני כלבים יהיו כמה שפחות דומים, זה יכול מאוד לעזור. למשל, לא אותו גזע, לא אותו גיל, לא אותו מין, לא אותו אופי. זאת אומרת הרבה פעמים אם יש ריבים בין כלבים, זה תמיד בגלל שהם שניהם מרגישים דומיננטים או שניהם אתה יודע, כלבים טריטוריאלים או כאלה. אז כדאי לי להביא כלבים כמה שיותר שונים. חוץ מזה חשוב להפגיש את הכלבים דווקא ברחוב ולא בבית.
אבי ריבי : למה?
ליאור ברונשטיין : כי אם אני אכניס כלב למקום של כלב אחר, אז זה סיכוי באמת שהוא ינסה להגן על הבית שלו, על הטריטוריה, על הלהקה. אז כדאי להוריד דווקא את הכלב שלי, לעשות עם הכלבים טיול ברחוב, שירגישו חברים, שירגישו חלק מאיזה שהיא להקה, ורק אז להעלות אותם למעלה ביחד, אז יש פחות סיכוי שהם יריבו. חוץ מזה גם בבית אני לא אשאיר להם צעצועים או עצמות או אוכל שיהיה להם על מה לריב. אז כדאי מראש אם אני יודע בא אליי חבר עם כלב, אז כדאי להעלים את כל הדברים האלה כדי ש...
אבי ריבי : לא יהיה בלגן.
ליאור ברונשטיין : לא יהיה בלגן, בדיוק.
אבי ריבי : אוקי.
ליאור ברונשטיין : וזהו. בעיקר להראות להם שאנחנו יש לנו את הסמכות והם צריכים מה שנקרא לפחד ממני ולא אחד מהשני.
אבי ריבי : אני אגיד לך למה רציתי שתגיד דבר נוסף, ליאור, וזאת בעצם השאלה שלי.
ליאור ברונשטיין : כן.
אבי ריבי : לי בעבר היו שתי כלבות. כשאני הבאתי כלבה שאימצתי מכלביה, הכלבה המבוגרת יותר בהתחלה בוא נגיד לא שמחה כל כך לקבל אותה.
ליאור ברונשטיין : כן.
אבי ריבי : כעבור חודש, חודש וחצי לערך פרחה כאן אהבה שהיתה בלתי ניתנת להסבר. אני אומר לך, בהתחלה נורא נורא חששנו, שבאמת חשבנו מה אנחנו עושים עם עוד כלבה, אבל כעבור כמה שבועות כמו שאמרתי התפתח רומן לא קטן. אגב, הכלבה המבוגרת הלכה לפני שנתיים לעולמה והיה איזה תחושה שהכלבה שנשארה מה שנקרא, איך אומרים, חסר לה מאוד.
ליאור ברונשטיין : בטח. תשמע, לכלבים, בכלל לבעלי חיים תמיד עדיף להיות עם בני מינם. זאת אומרת אני תמיד אמליץ לאמץ שני כלבים או שני חתולים כדי שמאוד יעסיקו אחד את השני ולא יהיו תלויים כל הזמן בנו. אבל יש לי כבר כלב אחד ואני רוצה להביא לו כלב אחר, יכול להיות שבהתחלה, אתה יודע, הוא ירגיש קצת שלקחנו לו את הבכורה, אבל מהר מאוד זה יכול לעשות להם רק טוב ולהאריך להם, להאריך להם את החיים.
אבי ריבי : כן.
ליאור ברונשטיין : ואתה יודע, גם אם קשה להם לקבל, הם צריכים לראות שאתה יודע, שאני אחראי עכשיו על שניהם, ושהם לא מקבלים פחות אהבה או פחות תשומת לב או פחות טיולים.
אבי ריבי : בסופו של דבר הם יסתדרו אחד עם השני. אולי אתה יודע, יהיה קצת מריבה קטנה פה, ההוא לקח להוא את האוכל קצת, או שמי שמתקרב לצלחת אז השני נוהם עליו. אז זה לא משהו שהוא מלחמת עולם בינם.
ליאור ברונשטיין : נכון. הם בסופו של דבר יקבלו יותר. הם יקבלו יותר מאשר מה שהיה להם לפני זה.
אבי ריבי : אז ההמלצה שלך, עדיף שיהיו שני כלבים ולא אחד, בעיקר בגלל שיהיה להם תעסוקה אחד עם השני.
ליאור ברונשטיין : נכון. וגם לנו זה יהיה יותר נוח, הם מעסיקים אחד את השני, לא כל היום הם עלינו ורוצים את התשומת לב שלנו וזה מקשה.
אבי ריבי : אוקי. טוב, תשמע, עכשיו אתה רק מחזק את דבריי להביא עוד כלבה אחת לפחות.
ליאור ברונשטיין : בטח.
אבי ריבי : אגב, כלבה עם כלבה או כלב עם כלב? מה עדיף?
ליאור ברונשטיין : אני מניח שכלבה עם כלבה, כי בסופו של דבר הנקבות הם יותר חכמות ויותר רגועות. אבל הכי טוב אם יש לך כלבה, דווקא להביא זכר.
אבי ריבי : דווקא להביא זכר.
ליאור ברונשטיין : דווקא להביא זכר. בהנחה ש...
אבי ריבי : כלב וכלבה זה הכי מושלם.
ליאור ברונשטיין : בהנחה שכמובן היא מעוקרת והוא מסורס.
אבי ריבי : נכון. זה נכון.
ליאור ברונשטיין : זה נכון.
אבי ריבי : ליאור, כמו תמיד יותר מאשר השכלנו. גם בשבוע הבא. יקירי, סוף שבוע חמים נאחל לך.
ליאור ברונשטיין : תודה רבה לכם.
אבי ריבי : להתראות.