רונן פולק - חידוש קורסים לנהיגה מונעת בעוד חודש. דיון בבית המשפט על הזכיון לחברה המפעילה את הקורסים. מכללת אפיק. עמדת ביה"ש בירושלים. אוניברסיטה פתוחה, זוכה במכרז - עו"ד אדם פיש. רשת עמל
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  רשת ב
תאריך:  27/02/2011
שעה:  17:39:07
תכנית:  היום הזה
אורך:  01:35
מרואיינים:  
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
יוסי הדר: בעוד כחודש יחודשו הקורסים לנהיגה מונעת. ארבעה חודשים לאחר שהופסקו משום שפקע הזיכיון, הזיכיון של הגופים המפעילים. בית המשפט דחה עתירה שהוגשה נגד תוצאות המכרז להפעלת הקורסים.
ממשיך לעקוב כתבנו רונן פולק.
רונן פולק: כשבעים אלף נהגים מופנים מידי שנה בשנה לביצוע קורס נהיגה מונעת. זה הוא קורס חשוב, תנאי לחידוש רשיון הנהיגה ובכל זאת כבר שלושה חודשים שהקורסים האלו אינם מתקיימים. בעוד כחודש סוף סוף הם צפוים להתחדש.
בחודש דצמבר האחרון פקע הזיכיון של הגופים המפעילים, זכיינים חדשים נבחרו במכרז, אך חידוש הקורסים התעכב בשל עתירה שהגישה אחת המפסידות- מכללת אפיק. בסוף השבוע דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את עתירתה לביטול המכרז וקבע כי עליה לשלם מאתיים אלף שקלים הוצאות משפט למשרד התחבורה ולאוניברסיטה הפתוחה- אחת הזוכות במכרז.
עורך הדין אדם פיש, בא כוחה של האוניברסיטה הפתוחה אומר זו הייתה עתירה מיותרת.
עורך הדין אדם פיש, מייצג של האוניברסיטה הפתוחה: מאחר וקורסים חדשים לא נפתחו, נהגים שרשיון הנהיגה שלהם עוכב, היו תלויים בפתיחה של הקורסים וכתוצאה מזה אותם נהגים נמנע מהם לנהוג.
רונן פולק: ובכן ,בעוד כחודש אם כן , יחודשו הקורסים על ידי האוניברסיטה הפתוחה ורשת עמל הזוכות במכרז. בעוד כשבועיים הם יחלו ברישום נהגים לקורסי החובה.