יעקב בכר מנכ"ל איגוד מגדלי בקר לחלב בישראל - תגובתו לרצון האוצר ליבא מוצרי חלב . האוצר הוא האשם . מטיל מעמ על מוצרי חלב ומעלה המיסים העקיפים , אח"כ מבקש להוריד מחירי המזון מהיצרנים
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  רשת ב
תאריך:  16/06/2011
שעה:  07:42:43
תכנית:  הבוקר הזה
אורך:  05:05
מרואיינים:  
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
יעקב אחימאיר : בוקר טוב לך מר יעקב בכר.
יעקב בכר : בוקר טוב.
יעקב אחימאיר : אתה מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב בישראל. מהי התגובה שלך לאפשרות הזאת של ייבוא מוצרי חלב כדי להוזיל את המחירים?
יעקב בכר : קודם כל, בוקר טוב לך ולמאזינים. תיתן לי את הזמן של קודמי ואני יסביר את זה בדיוק. האוצר בעצם הוא האשם המרכזי של כל המערכת הזאת וכל הניסיון להפיל את זה על תנובה ועל המחלבות זה ציני ומניפולטיבי. ממש הרצחת וגם ירשת. פעם אחת הוא מוביל העלאת מחירים על ידי הטלת מע"מ על מוצרי חלב, מה שאין מקום בשום בעולם. פעם שניה, הוא מעלה את כל המסים העקיפים ובראשם הדלקים. זה כבר כבר אמרתי, ככה הוא מעלה את מחירי המזון ובתוכם הקוטג'' ודופק את החלשים. ואז על מנת לרפא את הטעות הזו הוא מציע לעשות יבוא. תכף נטפל ביבוא, וכשהוא יעשה יבוא הוא יפגע בפרנסה של עשרות אלפי משפחות. על זה נאמר לדפוק גם את הצרכנים וגם את העובדים באותה שיטה. עכשיו
יעקב אחימאיר : אתה כבר אמרת שזה בבחינת הרצחת וגם ירשת.
יעקב בכר : ממש הרצחת וגם ירשת. זה בידיים שלהם ושיפסיקו לדבר שטויות. לגבי יבוא, אין אפשרות לייבא.
יעקב אחימאיר : אי אפשר לייבא מוצרי חלב?
יעקב בכר : אי אפשר לייבא. אני יסביר מיד. כי יש חוק חלב שקובע כללי יבוא. שתיים, מדינת ישראל מוקפת אויבים, היא אי בודד, היא לא מנהלת יחסים מסחריים עם אף אחד באזור. חלב גולמי הוא מוצר שחייב להיות מטופל בקירור. אם הוא לא מטופל כראוי הוא הופך להיות מוצר מסוכן. צריך לטפל בו. במדינת ישראל הוא עובר מהחקלאי אל המחלבה, פרש, נקי, טרי אל הצרכן. הוא לא יכול להגיע לכאן מחו"ל מכיוון שחיי המדף שלו הם קצרים ביותר.
יעקב אחימאיר : אבל אירופה לא רחוקה מאיתנו מרחק טיסה.
יעקב בכר : אם אתה תביא מאירופה קוטג'' שחיי המדף שלה הוא תשעה ימים, אתה צריך להוביל אותה בקירור, אתה צריך להכשיר רפתות באירופה, כי עם ישראל אוכל מזון כשר. התוצאה היא אתה תביא לפה קוטג'' פי שתיים במחיר, משקרים את הציבור, פי שתיים מחיר.
יעקב אחימאיר : כלומר גם צריך לשלוח עשרות רבנים לרפתות באירופה, ביוון, בבולגריה.
יעקב בכר : נכון. וודאי. שטויות, הם כולם באים ללמוד מישראל לעשות חלב. שאנחנו נייבא מהם? אנחנו בעלי החלב הטוב ביותר בעולם, העולם כולו מודה בזה. זה הרי שטויות. משמאים את עיני הציבור, זורים חול בעיניו ומשקרים אותו. עכשיו אני אגיד לך עוד דבר, אתה אכלת פעם קוטג'' בחו"ל?
יעקב אחימאיר : אני לא זוכר.
יעקב בכר : הישראלים קשה להם עם הגבינות בחו"ל. הסיבה היא פשוטה
יעקב אחימאיר : מה הגבינות בחו"ל לא טובות? בצרפת הגבינות לא טובות?
יעקב בכר : אני יספר, אני יספר, אני דיברתי אתמול עם המפיק שלך. אי אפשר לאכול את הגבינות הלבנות בחו"ל, הישראלי, אני יספר בדיוק.
יעקב אחימאיר : מה זאת אומרת אי אפשר לאכול את הגבינות. מיליונים אוכלים גבינות בחו"ל.
יעקב בכר : תן לי להסביר לך דקה. הגבינות בחו"ל הם מוטות אבקה, החך הישראלי התרגל כל חייו לאכול גבינות מוטות חלב טרי. יש פער בטעמים. אז אתה תביא לפה גבינה יקרה, לא כשרה, ולא טעימה. לכן הנושא של היבוא הוא פשוט שטויות. הפתרון הוא פשוט והוא מחר בבוקר, הוא מחר בבוקר, הם הסירו את הפיקוח במו ידיהם, הם הסירו את הפיקוח כי כת אלוהי הקפיטליזם של השוק החופשי לפי שיטתם הייתה אמורה להוביל לירידת מחירים. עברו שלוש שנים
יעקב אחימאיר : טוב, אבל מר בכר, מה היא הבשורה שלך לאוכלי הקוטג'' לחך שלנו, שרוצה להיות זול וטעים?
יעקב בכר : מאד פשוט. הליכוד חייב להתעורר מהדת הקפיטליסטית שלו.
יעקב אחימאיר : אבל אוכלי הקוטג'' הם לא רק מן הליכוד אלא ממרצ.
יעקב בכר : אני יסביר, אני יסביר. אם הליכוד יחזיר כדבריה של שרת החקלאות, שאגב לאחרונה הגנה בגופה על הסרת פיקוח נוסף.
יעקב אחימאיר : ממש כך.
יעקב בכר : ממש כך. הם משקרים במצח נחושה בחודש האחרון. פשוט הפילו מחסור על משרד החקלאות ואנחנו עמדנו החקלאים לימין המשרד, לא להסיר את הפיקוח.
יעקב אחימאיר : נורא.
יעקב בכר : כי התוצאה של הסרת הפיקוח, זה קורה כל פעם מחדש, זה התורה לא מסתדרת להם, הם רוצים אומרים אם נסיר פיקוח תהיה תחרות, אם תהיה תחרות המחירים יורדים.
יעקב אחימאיר : אני מבין. יעקב בכר, פשוט עלינו לסיים. אני חושב שדבריך מאד מאד מובנים.
יעקב בכר : עוד משפט אחרון. עוד משפט אחרון.
יעקב אחימאיר : בבקשה. אחרון ודי.
יעקב בכר : מבית היוצר של הליכוד, כרגיל הליכוד הם אלופי העולם בלקחת את קולות העניים ולשרת את העשירים.
יעקב אחימאיר : ועל כך כולנו נצביע בבחירות כי יהיו. יעקב בכר, מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב
יעקב בכר : הבקר לחלב
יעקב אחימאיר : הבקר לחלב, אתה צודק. בוקר טוב לך.
יעקב בכר : שלום שלום.