פרופסור דן ביין- הצעת החוק להגברת האכיפה והגבייה של ההון השחור בעייתית.
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  רשת ב
תאריך:  15/10/2012
שעה:  20:52:23
תכנית:  יומן אזרחי
אורך:  02:34
מרואיינים:  
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
מגישה: עכשיו אנחנו, כמו שהבטחנו, על פרופסור דן ביין. שלום
פרופסור דן ביין : שלום רב
מגישה: שופט בדימוס והשבוע אמרנו אושרה הצעת חוק בנושא העלמות מס ומאבק בהון השחור ואתה אומר שהצעת החוק להגברת הגבייה והאכיפה במתכונת הקיימת, יש בה בעיה.
פרופסור דן ביין : יש כמה בעיות. ראשית כל אני לא רוצה לדבר על הנושא של הפיכת כל העבירות המס החמורות לעבירות מקור לפי חוק איסור הלבנת הון, על זה כבר דיברו הרבה. יש בהצעה הזאת כמה הוראות שהן בעייתיות למשל יש הוראות הנוגעות להקשיית הגישה לבית המשפט. כיום המצב הוא כזה שלכל היותר אפשר לבקש מאדם שמגיש ערעור מס הכנסה להמציא ערובה לתשלום החוב במקרה שהוא יפסיד בערעור כי המצב הקיים הוא כזה שתשלום ממש נדחה, תשלום ממש שבמחלוקת נדחה עד לשמיעת ה ... סיום שמיעת הערעור אבל ההצעה אומרת שאפשר יהיה להוציא נגד אותו אדם שמגיש ערעור מס הכנסה או ערעור מע"מ או ערעור לפי חוק מיסוי ... אפשר יהיה להוציא נגדו צעדים זמניים כגון צו עיכוב יציאה מן הארץ, אולי להטיל עיקולים. החוק מדבר באופן כללי על הכוח שהם רוצים לתת לבית המשפט להוציא צעדים זמניים בהקשר להגשת ערעור. דבר נוסף, אם ייקבע שהערעור היה ערעור סרק פירושו של דבר שערעור שכל מטרתו היא להשיג דחייה בתשלום המס, אז יוטל קנס פיגורים על ה ...
מגישה: מה שנראה הנחיה מאוד מוצדקת אבל כאן אנחנו נאלץ לקטוע ולהמשיך ... ביום רביעי. פרופסור דן ביין, עוד רשימה שלמה כי זמננו תם. אנחנו חיכינו וציפינו לדבר איתך קודם לכן אבל לא הצלחנו להשיג אותך, אז נעשה את זה מחרתיים. תודה רבה פרופסור דן ביין, שופט בדימוס על החוק למאבק בהעלמות מס.