קארין מאייר רובינשטיין, מנכ"לית האירגון לתעשיות עתירות ידע בישראל - סיכום הוועידה הכלכלית האזורית לענייני מדינות המזה"ת המכונסת כעת בחלק הירדני, שתמשיך מחר בסימן עסקים ללא מחסומים בקמפוס של גוגל בתל-אביב
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  רשת ב
תאריך:  26/05/2013
שעה:  16:37:46
תכנית:  צבע הכסף - יומן כלכלה
אורך:  06:49
מרואיינים:  
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
מנחם פרידמן : בחלק הירדני בעבר הירדני של ים המלח מכונסת עכשיו ועידה כלכלית אזורית לענייני מדינות המז' התיכון, מטבע הדברים דנים שם הרבה יותר בפוליטיקה, מאשר בכלכלה, כי הרי קשרי כלכלה כמעט ואין בין המדינות, והפוטנציאל הכלכלי אינו מנוצל. מחר יערך מפגש תחת הכותרת עסקים ללא מחסומים. זה מפגש לא שיגרתי במקומותינו , באיגוד לשכות המסחר ואיגוד התעשיות המתקדמות בישראל אי.איי. טי.איי יקיימו מפגש ייחודי של עסקים ללא מחסומים כאמור, מפגש שמטרתו להפגיש בן חברות ישראליות בתום תוכנת האיי.טי. תקשוב מה שנקרא, תקשורת ומחשבים, לבין חברות שעוסקות באותם תחומים בתחום הרשות הפלשתינית. חברות כאלה שמעוניינות להעניק שירותי ביקור חוץ ליזמים ישראליים. בודאי מקצת השומעים ירימו גבה, כאשר הם שומעים על אודות מפעלים, חברות הייטק טכנולוגיה גבוהה ברשות הפלשתינית אבל עוד מעט תתפלאו לדעת שגם יש חברות כאלה ולצורך ליבון עניין הכינוס הזה החשוב מחר, זימנו לקו הטלפון את קארין מאייר רובינשטיין שהיא מנכ"לית איגוד התעשיות עתירות הידע בישראל ועמך אנחנו מבקשים לשוחח בעניין הזה של המחקרים.
קארין מאייר רובינשטיין : שלום אחר צהריים טובים.
מנחם פרידמן : טוב אז קודם באמת לישראלים המופתעים, ששומעים על קיומם של חברת איי.טי, חברות טכנולוגיה עילית ברשות הפלשתינית , אולי כמה פרטים על אודות הפעילות הזאת ברשות?
קארין מאייר רובינשטיין : אז קודם כל אולי אני אתן מספר פרטים, מפתיעים או אולי לא מפתיעים על ענף האיי.סי. טי ברשות הפלשתינאית, כיום הענף מהווה, ענף האיי.סי.טי. האינטרנט קומיוניקיישן טכנולוגי מהווה בשמונה אחוז מהתוצר הפלשתינאי, יש כ-250 חברות שפעילות ברשות הפלשתינאית בתחום האיי.סי.טי. עשרים אלף מועסקים עובדים בתחום, חמישים אלף מהחברות האלה עוסקות בפיתוח תוכנה, נתונים מרשימים בין החברות הגדולות שמנהלות פרויקטים משותפים עם הרשות הפלשתינאית כיום אנחנו יכולים למצוא את סיסקו, את אינטל, HP ומייקרוסופט.
מנחם פרידמן : תאמרי לי קארין מהיכן הם לוקחים את העובדים? מדובר פה בעובדים מיומנים, כאן לא מדובר בטייחים ורצפים כאןך מדובר באנשי מיחשוב בדר"כ מהנדסי מיחשוב, טכנאי מיחשוב. איפה הם מקבלים את הכשרתם?
קארין מאייר רובינשטיין : כן יש, אתה יודע יש השוק בוער גם שם, כמו בכל מקום בעולם, יש לימודים אינטנסיביים, ויש מכללות והאנשים שם בהחלט לא נופלים ברמתם משום מקום אחר בעולם וזאת באמת למעשה חלק מהאפשרות שלנו, לדו קיום, וזאת האפשרות גם לעבוד אחד עם השני, לתרום לכלכלה אחד של השני, מדוע שמהנדסים מהרשות הפלשתינאית לא ייתנו לנו שירותים כמו הודים או רומנים לדוגמה.
מנחם פרידמן : כן הזהרנו קודם את המצב הפוליטי הלא פשוט, המדיני הלא פשוט בינינו לבין הרשות הפלשתינית הדברים האלו מקבלים עכשיו ממה ביטוי בשעות האלה בכינוס הכלכלי כפי שאמרנו בצד הירדני של ים המלח. האם הדבר הזה לא גרם לראשי חברות פלשתיניים היסוסים או אולי אפילו סירובים מלהגיע להשתתף בכינוסה זה מחר?
קארין מאייר רובינשטיין : אני חייבת להגיד שבאופן מפתיע במפגש מחר יגיעו כ-11 חברות מהרשות הפלשתינאית להציג את עצמם בפנ התעשייה ה ישראלית, זה מספר לא מבוטל ואני באמת מקווה שכמה שיותר חברות ישראליות יגיעו לפגוש אותם ולשמוע על ההזדמנויות שהן מציעות להם. אנחנו בכל מקרה בתור איגוד התעשיות המתקדמות בישראל שהינו ארגון הגג הגדול בישראל, של תעשיות ההייטק ומדעי החיים מקבלים בברכה את היוזמה המבורכת הזאתי ומקווים באמת לראות אנשים בכירים מהתעשייה שבאים לשמוע על ההזדמנויות.
מנחם פרידמן : אתם בדקתם כבר אני מניח בדיקות מה שנקרא על יבש, כמודל את פוטנציאל שיתוף הפעולה הזה בין חברות באותם תחומים בישראל לבין החברות הפלשתיניות , אתם יודעים כבר להגדיר למה לצפות?
קארין מאייר רובינשטיין : אני לא מצפה, אני מקווה שמחר באמת יגיעו האנשים אני מקווה שמחר יהיה שיתופי פעולה אני אשמח לראות מספר שיתופי פעולה התחלתיים כבר מחר במפגש. עשינו את זה עם מספר סקטורים אחרים, בתחום באמת מיכור החוץ באיי.סי.טי זה עבד נפלא, אני מקווה שגם עם הרשות הפלשתינאית ועם המפתחים משם תהיה הצלחה גדולה.
מנחם פרידמן : מדוע בעצם זה לא צלח עד כה ? מדוע אין שיתוף פעולה כזה בתחום הזה של האיי.סי.טי עד כה? מדוע היה צריך להמתין עד הכינוס הזה ביום שני?
קארין מאייר רובינשטיין : אז בודאי שיש שיתוף פעולה בודאי שיש חברות גדולות שמנהלות פרויקטים משותפים. אני מדברת על סיסקו, על HP על אינטל על מייקרוסופט וזה עובד טוב, אנחנו רוצים להגדיל את ה.. ולהגביר את הקצב.
מנחם פרידמן : את מדברת על שיתוף פעול עם הסניפים הישראלים או הסניפים הבינלאומיים של כל חברה.
קארין מאייר רובינשטיין : עם מרכזי הפיתוח של החברות גלובליות בישראל. היום יש, כיום יש כמעל מאתיים חמישים מרכזי פיתוח של החברות הגלובליות בישראל. חלקם כבר התחילו בשיתוף פעולה הזה.
מנחם פרידמן : כן והדברים האלה כפי שאת אומרת מניבים פירות טובים והרמה שמפגינים הפלשתינים את אומרת לא נופלת מהרמה של העובדים הישראלים בתחום האיי.סי.טי.
קארין מאייר רובינשטיין : לחלוטין לא זו התחלת הדרך. אנחנו שמחים לתמוך במהלך הזה ואנחנו מקווים שנראה הצלחות בקרוב.
מנחם פרידמן : כן רק פרט טכני אחד איפה מתנהל איפה יתנהל מחר הכינוס הזה?
קארין מאייר רובינשטיין : אז הכינוס מחר יהיה במשרדים של גוגל בקמפוס של גוגל בת"א קמפוס מאוד מאוד מרשים, אפשר ליצור איתנו קשר אפילו גם מחר בבוקר אנחנו נשמח שיגיעו לשמוע.
מנחם פרידמן : אני מאוד מודה לך קארין מאייר רובינשטיין מנכ"לית איגוד התעשיות עתירות הידע בישראל.
קארין מאייר רובינשטיין : תודה לך, להתראות.