דן ביילסקי: לקראת כינוס ביו-מד שייפתח מחר; וראיון עם ד"ר בני זאבי, יו"ר משותף של הכינוס
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  רשת ב
תאריך:  09/06/2013
שעה:  16:41:36
תכנית:  צבע הכסף - יומן כלכלה
אורך:  03:55
מרואיינים:  דן ביילסקי
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
מנחם פרידמן : מכאן לארוע שיערך מחר, כינוס ביו-מד ה-12 ייפתח מחר, עשרות חברות הזנק ישראליות יציגו בכינוס פיתוחים מתקדמים, בעיקר כאלה שמאפשרים לבצע פעולות רפואיות באמצעות מכשיר הטלפון החכם. עם הפרטים, דן ביילסקי.
דן ביילסקי : כינוס ביו-מד שייפתח מחר יימשך 3 ימים ויתן במה לחברות מתחומי הרפואה ומדעי החיים. בכינוס צפויים להשתתף יותר מ-6,000 בני אדם, כ-1,000 מהם מחוץ לארץ. עשרות חברות הזנק ישראליות יציגו בכינוס פיתוחים מתקדמים המאפשרים לעשות פעולות רפואיות באמצעות מכשיר הטלפון החכם. בחנות היישומים של אפל, יש יותר מ-11,000 יישומים בתחום הרפואה, כ-40 אחוז מהם מיועדים לשימוש של הצוות הרפואי. מחקר של חברת PEW שנעשה בשנה שעברה, מלמד, שקטגוריית הבריאות היא השלישית בקצב הצמיחה במספר היישומים בתחום זה. מתברר שכ-20 אחוזים ממשתמשי הסלולר השתמשו במכשיר שלהם לחיפוש מידע רפואי.
מנחם פרידמן : עימנו עכשיו על קו הטלפון הד"ר בני זאבי, יו"ר משותף של כינוס הביו-מד שייפתח מחר. שלום לך, ד"ר זאבי.
ד"ר בני זאבי - יו"ר משותף של כינוס הביו-מד : שלום וברכה, צהרים טובים לך ולמאזינים.
מנחם פרידמן : אני מבין ד"ר זאבי, שכאשר אומרים שישראל היא מעצמת הייטק, היום מתכוונים לא פחות לתחום הזה של הביו-מד, מאשר לתחומים של אלקטרוניקה ומחשבים.
בני זאבי : בהחלט. ישראל מתחילה להפוך גם למעצמה בתחום הזה. ידוע יותר שהיא מעצמה בתחום ההייטק, באינפורמיישן, ובטכנולוגיות אחרות, אבל לאחר עשור של צמיחה של תחום מדעי החיים בעשור האחרון, שבו מספר חברות בעצם הושלש, פי-3, מאשר אם היו 300 חברות בשנת 2003, היום יש מעל 900 חברות. התעשיה גם בגרה. יש לנו מספר שיא של חברות שנמצאות בשלבי פיתוח מתקדמים, כלומר בניסויים קליניים מתקדמים, אם זה בתחום הביו-טק והפארמה בשלבים שני ושלישי, או בתחום המכשור הרפואי. ותקוותנו, שהעשור הבא עלינו לטובה יהווה, בעצם, פריצת דרך לתעשיה הזאת, שהרבה מהטכנולוגיות האלה יובאו לתוך השוק הרפואי לטובת הצרכנים והחולים.
מנחם פרידמן : כן, הדברים שאלה אומר באים לידי ביטוי, ואנחנו כאן יומן לענייני כלכלה, בהיקף הגיוס של חברות הביו-מד. ואנחנו יודעים שעברה שנה לא פשוטה על תעשיות הטכנולוגיה העילית בכל שקשור בגיוס משאבים. פה חצי מליארד דולר, זה לא מעט, זה גידול של כמעט רבע לעומת השנה הקודמת.
בני זאבי : כן, אין ספק שהשנה החולפת, ב-2012, היתה שנת שיא בגיוס לחברות בתחום מדעי החיים, כשהגיוס במקורות שונים אם זה דרך הבורסות הציבוריות בתל-אביב ובנאסדק, אם זה בקרנות הון סיכון, אם זה דרך אנג'לים, אם זה דרך המדען הראשי שיותר מרבע מתקציבו נועד לחברות במדעי החיים. ואין ספק שאנחנו רואים, ואנחנו מקוים שהקצב הזה של ההשקעות בתחום הזה יימשך גם בשנים הבאות. יש לנו המון חברות טובות שיכולות להגיע ולפתח מוצרים לטובת כלל הציבור. ומצד שני, ראינו גם בשנה שעברה שיא באקזיטים, או מכירות של חברות בתחום מדעי החיים, בתחום של 1.2 מליון דולר, שהוא הסכום הגבוה ביותר בשנה אחת בעשור האחרון.
מנחם פרידמן : בתחום הזה של האקזיטים.
בני זאבי : בתחום הספציפי של מדעי החיים.
מנחם פרידמן : כן. ד"ר בני זאבי, יו"ר משותף של כינוס הביו-מד, אני מודה לך מאוד על השיחה הזאת.
ד"ר בני זאבי : תודה רבה.
5 אייטמים אחרונים של דן ביילסקי
שנה מרואיינ/ת: דן ביילסקי
 
12/07/2018,   כאן מורשת ,  דן ביילסקי, עורך חדשות ומומחה לטכנולגיה, משוחח על שינויים שעוברים על חברת ווטסאפ פייסבוק בנושא שליחת וקריאת הודעות של משתמשים. גלעד שייר. דובר צה"ל. אוגדת איו"ש. תוכנות הגנה של פרטנר, סלקום, פלאפון. רשתות חברתיות.    רכוש תמלול
09/07/2018,   כאן תרבות ,  פאר לי שחר ואבי שמאי: גניבה ברשת, האקרים. בנק ישראל פישינג, דן ביילסקי, פרשן לקדמת הסייבר.    הזמן תמלול
28/06/2018,   כאן תרבות ,  ד"ר דן ביילסקי פרשן לענייני אינטרנט: בריונות רשת- סוגים, סכנות, דרכי התמודדות. מספר שמשטרת ישראל פועלת כדי למנוע בריונות רשת,     הזמן תמלול
23/04/2018,   כאן מורשת ,  שאלת מאזין דן ביילסקי - שיקום רצועת עזה . ההכנסה של ערביי ישראל     הזמן תמלול
23/04/2018,   כאן מורשת ,  שאלת מאזין - דן ביילסקי , עו"ד זאב קסו - פרשת נטלי פורטמן - חרם על פרס 'בראשית'     הזמן תמלול