כינוס מגדר ונשים באקדמיה
 
סוג מדיה:  טלויזיה
מקור:  ערוץ 33
תאריך:  08/06/2013
שעה:  19:21:16
תכנית:  חדשות בערבית
אורך:  02:05
מרואיינים:  
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
מנחה: האקדמיה הצעירה למדעים, השייכת לאקדמיה הלאומית למדעים, ערכה כינוס בכדי לבחון דרכים להעלאת שיעור הנשים בתפקידים בכירים במוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל. כתבתה של אושרי אליאס.
אליאס: האקדמיה הלאומית למדעים בירושלים ערכה כינוס לבחינת אופנים להעלאת שיעור הנשים בשורות המרצים והמנהלים באקדמיה הבכירה בארץ. על פי הנתונים, שיעור הדוקטורנטיות בארץ עומד על 53%, בעוד ששיעור הנשים במשרות חינוך וניהול בכיר עומד על 28% בלבד, שיעור נמוך בהשוואה למדינות ה- OECD.
פרופ' יעל חנין- האקדמיה הצעירה למדעים: זה מתחיל מזה שצריך לפנות לנשים, ולנערות אפילו, בגיל יותר צעיר, ובכלל לכל החברה ולשנות.. פה נכנס הנושא הזה של מגדר. איך נשים תופשות את עצמן, איך החברה תופשת את הנשים, איך אנחנו מתייחסים לנושא של קריירה, איפה זה נמצא יחסית לבחירות אחרות שלנו בחיים.
אליאס: את הכינוס יזמה האקדמיה הצעירה למדעים, שהוקמה לפני חצי שנה ובו חברות אקדמאיות מתחת לגיל 45 שמנסות לקדם את ענייני המדענים הצעירים במוסדות ההשכלה הגבוהה.
פרופ' חנין: אנחנו היום, כרגע עוד לא גוף שמסוגל ובכלל שיש לו את המשאבים לעשות פעילות. אנחנו מקווים לעודד את האקדמיה הבכירה, את האוניברסיטאות, את הגופים השונים, להרים את הכפפה ולנסות לטפל בנושאים האלה. אלה נושאים שמטפלים בהם הרבה מאוד שנים, אבל חלק מהעניין זה באמת להביא את זה לשיח הציבורי.