קארין מאי רובינשטיין, מנכ"לית כינוס איגוד התעשיות המתקדמות שיציג מוצרים שפותחו בחברות היי-טק מובילות
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  רשת ב
תאריך:  26/06/2013
שעה:  16:32:35
תכנית:  צבע הכסף - יומן כלכלה
אורך:  04:04
מרואיינים:  
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
יואב אביב : איגוד התעשיות המתקדמות מקיים כינוס, שבו משתפים פעולה העובדים מכמה מרכזי מחקר ופיתוח של חברות הייטק מובילות. בין המוצרים המתוכננים לפיתוח על-ידי הצוותים, מערכת לשיתוף מידע מתוך הליכים של רשויות, ועפיפון שמשמש כמערכת לזיהוי מגובה בארועים המוניים. שלום למנכ"לית איגוד התעשיות המתקדמות, קארין מאי רובינשטיין.
קארין מאי רובינשטיין - מנכ"לית איגוד התעשיות המתקדמות : שלום, אחר צהרים טובים.
יואב אביב : בואי תסבירי לנו קודם כל, מה הסיפור הזה בעצם.
קארין מאי רובינשטיין : בכמה מילים, הוויקטון הזה זו יוזמה של הפורום של מרכזי הפיתוח של החברות הרב-לאומיות, של ה-IATI, שאותו אני ממנכ"לת, האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות, שזהו ארגון הגג הגדול בישראל של תעשיות ההייטק ומדעי החיים, שכולל את החברות הרב-לאומיות...
יואב אביב : מי שותף, שמות שאנחנו מכירים?
קארין מאי רובינשטיין : בדיוק, זה כולל את החברות הרב-לאומיות כמו גוגל, מייקרוסופט, GAM, GEE, פיליפס, סאנדיס, קריסקייל, ועוד עשרות רבות של מרכזי פיתוח אחרים שיש להם מרכז בארץ. קרנות ההון סיכון כמו מאגמה, פיטנגו, כרמל, וורטקס, וכולי. הסטרטאפים הקטנים והגדולים, החממות, חברות המיסחור של האוניברסיטאות, והאקדמיה.
יואב אביב : ובעצם תחת הגג שלכם, הם הולכים לשתף פעולה בפיתוח?
קארין מאי רובינשטיין : נכון. בשבוע הזה הארגון, אנחנו, איפשנו את קיום למעשה בפעם הראשונה בישראל ובעולם, של חיבור בין צוותי פיוח של 8 מרכזי פיתוח של חברות רב-לאומיות שפועלות בישראל, החברות הן - סירב, GM, GE, מייקרוסופט, EMC, HP סופטוור, אקטלוסנט, טקסס אינסטרומנט, החברות...
יואב אביב : הם לא חוששים מדליפת סודות מסחריים מאחד לשני?
קארין מאי רובינשטיין : דיברנו על זה הרבה. חודשים רבים אנחנו התכוננו לשבוע הזה, עלו נושאים של IP של אינטלנט פרופרטי, ונושאים אחרים. החלטנו ש-IP בשלב זה לא יהיה שייך לאף אחד, שניתן לצוותים להתקדם, לעבוד, לחוות את חוויית הפיתוח המשותף, ולא נתעסק עם עסקנים ועניינים משפטיים בשלב הזה.
יואב אביב : אוקי, איזה פטנטים אנחנו צפויים לקבל בעקבות השבוע הזה?
קארין מאי רובינשטיין : אז אני חייבת להגיד שאני לא מצפה לקבל שום פטנטים ושום עניינים של פיתוחים חדשים. אנחנו נמצאים שם כבר שבוע ורואים את החוויה של הצוותים המשותפים, שמפתחים כל מיני רעיונות מעניינים, וזה קודם כל אחד ההישגים הכי גדולים. יושבים פשוט צוותי פיתוח משותפים ועובדים ביחד. מעבר לזה, כל מה שיקרה עד מחר, אני אהיה מאושרת ואני אשמח מכל פיתוח חדש שיצא.
יואב אביב : הם מצליחים לשתף פעולה? תשמעי, הרי את יודעת, דרכי פיתוח הן שונות בין חברה לחברה, הרגלים אחרים.
קארין מאי רובינשטיין : אני חייבת להגיד לך שזה פשוט נפלא לראות את האנשים, אנשים צעירים, אנשים עם מבוגרים מצוותים שונים, מצוותים, ונראה שהם עובדים שנים כבר ביחד. האוירה שם נהדרת, פשוט נהדרת, ואני מאוד מברכת על השבוע הזה. ובעצם זו המהות גם של הפעילות של הארגון, של ה-IAPI, זה לאפשר ציבורים ושיתופי פעולה, בתוך האגו-סיסטם, בתוך הסקטור עצמו של החברות הרב-לאומיות, לבין סקטורים גם שאנחנו מייצרים. ובסך הכל זה בסופו של דבר הכל בשביל קידום וחיזוק האינוביישן, שכל-כך חזק בישראל.
יואב אביב : יכול להיות שזה יצמח ויימשך?
קארין מאי רובינשטיין : זה יצמח ויימשך. זה הפיילוט הראשון. 8 חברות משתתפות בפיילוט הראשון. אנחנו מתכננים עוד וויקטונים נוספים בחודשים ובשנים הקרובות, ואני משוכנעת שזה ילך ויתחזק. כן.
יואב אביב : קארין מאי רובינשטיין, אני מאוד מודה לך. בהצלחה.
קארין מאי רובינשטיין : תודה לך.