חברת טרהסייקל האמריקנית ממחזרת כל פסולת הקיימת בעולם. גם שטראוס משתפת איתה פעולה. טום סזאקי-מייסד ומנכ"ל טרהסייקל העולמית, מספר על כך.
 
סוג מדיה:  טלויזיה
מקור:  ערוץ עשר
תאריך:  27/01/2014
שעה:  23:48:12
תכנית:  לילה כלכלי
אורך:  02:44
מרואיינים:  
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
גדי סוקניק : לכולנו יש מכרה זהב קטן בבית, הלא הוא פח האשפה, חברת טרה סייקל האמריקנית רוצה לממש את הפוטנציאל ובדרך גם להרוויח, הם ממחזרים כל פסולת שקיימת בעולם, רק תיתנו להם. שטראוס כבר נותנת להם והמנכ"ל והבעלים הצעיר טום סזאקי קפץ עלינו לביקור.
הראיון מתנהל בשפה האנגלית
טום סזאקי : היי מה שלומך?

גדי סוקניק שואל באנגלית..
טום סזאקי- מייסד ומנכ"ל טרה סייקל העולמית : נהדר כאן, אנחנו נרגשים מאוד להיות בישראל, וכן יש להם הרבה זבל ואנחנו משתוקקים לעזור לכם למחזר כמה שיותר ממנו

שאלה באנגלית...
טום סזאקי : לא ריתךי משהו שאי אפשר למחזר. לדוגמה בשנה שעברה יצרנו פתרונות לכל דבר החל בסיגריות משומשות ואפילו עד לחיתולים משומשים. אז אם אפשר למחזר את זה אני חושב שאפשר למחזר כל דבר.

שאלה..
טום סזאקי : בהחלט טרה סייקל פועלת עכשיו ב-26 מדינות ברחבי העולם. כולל כאן בישראל. יש לנו כ-120 עובדים ובשנה שעברה היה לנו רווח של כ-20 מיליון דולר והשנה אנחנו אמורים להגיע לסביבות 30 מ מיליון. אנחנו עובדים גם חברות גדולות ברחבי העולם כגון "שטראוס" כאן בישראל, באיסוף ומחזור דברים כגון שקיות של טוגנים וכל דבר אחר שאפשר להעלות על הדעת.

שאלה..
טום סזאקי : אני חושב שאפשר למחזר כל סוג של אשפה בעולם ועד לפילטר של סיגריה משומשת. השאלה האמיתית היא לא אם ניתן למחזר משהו או לא, אלא מהיכן מגיע הכסף כדי שאפשר יהיה למחזר את הדברים האלה. אז כאן.. באמצעות תמיכה של חברה כגון שטראוס הצלחנו למצוא פתרון לשקית טוגנים בישראל. אם נמצא עוד חברות שחושבות באותה הדרך, כל דבר , פשוט כל דבר ניתן למחזר וגם ימוחזר.

שאלה..
טום סזאקי : אנחנו מפעילים את טרה סייקל כבר עשר שנים וגם כשבאתי לראשונה לישראל רבים אמרו לי אתה יודע זה לא יעבוד כאן אנשי לא יאספו. אבל כבר, בשנים האחרונות יש לנו 170 אלף אנשים בישראל שאוספים באופן פעיל לפלטפורמה של טרה סייקל, ואנחנו אוספים קרוב ל-30 אלף שקיות טוגנים בחודש והמספר הזה רק הולך וגדל מדי חודש. וכפי שאמרתי בקרוב יהיו עוד אפשרויות למחזור, אז אנחנו רואים בכל רחבי העולם החל בישראל ועד לאמריקה, אירופה ודרום אמריקה שאנשים משתתפים בתוכניות מהסוג הזה..

שאלה..
טום סזאקי : הייתי אומר שאולי 6 לבינתיים אבל זה הולך וגדל מדי שנה.

שאלה..
טום סזאקי : יש מקום לשיפור, תמיד..
גדי סוקניק : תודה רבה לך.
טום סזאקי : תודה רבה שהקדשת לי מזמנך, שמחתי לדבר אתך.