כבר בגיל 13 החל נתן טרנבסקי להסתובב ברחובות ירושלים, עד שנתקל בניידת של ידידיה לוין שטרנברג מעמותת עלם
 
סוג מדיה:  טלויזיה
מקור:  ערוץ 2
תאריך:  15/05/2014
שעה:  19:14:55
תכנית:  אנשים
אורך:  03:46
מרואיינים:  דרור גלוברמן, חיים אתגר
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
דרור גלוברמן : כבר בגיל 13 התחיל נתן טרנבסקי להסתובב בלילות ברחובות ירושלים ולהיחשף לחיים האפלים שם. עד שהגיע הלילה ששינה את חייו, הלילה בו נתקל בידידיה לוין שטרנברג ובניידת יוצאת הדופן שבה היא מסיירת. הערב, אחרי יותר מעשור, הם נפגשים מחדש וחוזרים יחד עם הניידת לאותם הרחובות.
נתן טרנבסקי : היינו יושבים ממש כאן ושותים וודקה. אני הייתי מאותם בני נוער בעייתיים שהסתובבו בכיכר. לא הסתדרתי לא במערכת החינוך הישראלית ולא חברתית. עברתי הרבה בתי ספר, ובאחד מהם פגשתי את החבר'ה של הכיכר. לרוב חבריי לא היו באמת בבית, אז היינו מסתובבים כל יום, שותים, שותים, ואז כל אחד חזרה לחור שלו. ולמחרת עוד פעם. ביליתי פה כמה לילות. לא זוכר בדיוק את הפרטים כי הייתי שיכור, אבל היינו עושים בלגן, משתוללים, לפעמים שוברים דברים.
ידידיה לוין שטרנברג : הייתי מתנדבת בכיכר ציון, בעלם ירושלים תשע שנים. בכיכר ציון ראינו הרבה דברים, מאלימות ועד ניצול מכל מיני סוגים. ולשבת על המדרגות ולראות ילדה מתרחקת עם איזה גבר שהציע לה וודקה, יש בזה תחושה מאוד מאוד קשה של חוסר אונים.
נתן טרנבסקי : רבים מתו, רבים תלו את עצמם, כמה מתו ממנת יתר. שלום.
ידידיה לוין שטרנברג : היי, מה העניינים? מה קורה? שנים. אתה מצטרף לכיכר?
נתן טרנבסקי : כן.
ידידיה לוין שטרנברג : בוא. בוא תראה איך זה נראה מהנקודת מבט שלנו. איך גדלת, איך יפית. אז איך זה בשבילך לחזור לפה?
נתן טרנבסקי : כזה מעורר הרבה זיכרונות. עלם היו מגיעים מדי יום חמישי לכיכר עם תה ובורקסים ועוגיות. אם היו כאלה שלא היה להם בגדים חמים, אז הם היו מספקים אותם.
ידידיה לוין שטרנברג : כל יום חמישי בשתיים בלילה זה היה ממש צביטה בלב, לנסוע ולהשאיר אותכם שם. זה היה לי מאוד מאוד מאוד קשה. האינסטינקט הזה של לקחת אותכם הביתה הוא היה מאוד מאוד מאוד חזק.
נתן טרנבסקי : היום אני מטפל בשיאצו. אני עכשיו כל הידע שצברתי ברחוב מנצל לעזור לבני נוער שגם הם נקלעים לצרות בטח דומות. לילה טוב.
ידידיה לוין שטרנברג : חיים טובים, בהצלחה.
נתן טרנבסקי : גם לך.
דרור גלוברמן : בימים אלה נערך מבצע התרמה של עמותת עלם, העמותה לנוער במצבי סיכון. עוד פרטים באתר מאקו.
5 אייטמים אחרונים של דרור גלוברמן
שנה מרואיינ/ת: דרור גלוברמן, חיים אתגר
 
19/04/2019,   קשת 12 ,  יורם טהרלב -מחבר הספר על ברכי אבות . רוני סומק. ח"כ קארין אלהרר : ביעור חמץ אישי. התכנים של החג שיש להעביר לדורות הבאים. זכרונות מסדר מיוחד שבו השתתפו.     הזמן תמלול
19/04/2019,   קשת 12 ,  תכנית מיוחד לפסח    הזמן תמלול
19/04/2019,   קשת 12 ,  מגיש - דרור גלוברמן     הזמן תמלול
17/04/2019,   קשת 12 ,  בעקבות החללית בראשית- הילדים הישראלים שהמציאו פטנט לגרביים לאסטרונאוטים- חברי קבוצת כיפה-בוטס, ממציאי הפטנט, אמי"ת, בנים מודיעין, מתארים את ההמצאה. דוד דה פריס, שותף בכיר בקבוצת ריינהולד כהן על ההמצאה.    הזמן תמלול
17/04/2019,   קשת 12 ,  עומר בן עמי, מייסד שותף בcannal על הטכנולוגיה החדשה המחליפה דיאלוג- מתאר את שינוי התמונה והתאמתה לטקסט.     הזמן תמלול