פרופ' נתן אינטרטור- חוקר במרכז סייבר בינתחומי אונ' תל אביב, ביה"ס למדעי המוח. העתיד על פי פייס בוק, אפליקציית מסנג'ר, הזמנות בצ'ט, מסנג'ר, וואטסאפ, אזכור אובר. גוגל, אפל
 
סוג מדיה:  טלויזיה
מקור:  ערוץ 2
תאריך:  14/04/2016
שעה:  00:15:43
תכנית:  תכנית הלילה
אורך:  05:08
מרואיינים:  
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
דוריה למפל : 900 מיליון משתמשים במסנג'ר של פייסבוק יכולים החל מהבוקר למנף את השימוש שלהם בצ'ט לחוויות אחרות לגמרי ממה שהיה עד היום. למשל להזמין פרחים או לבקש נגיד מסי.אן.אן לעדכן אותם בנושא מסוים, לקבל את תמונת המצב של הבורסה אחרי נעילת המסחר. היכונו לביאת הבוטים. כלומר במילים אחרות, המון פונקציות שמייתרות את עולם האפליקציות ואולי גם עוד עולמות כמו שירות הלקוחות, כמו המין האנושי, למשל כדי להזמין רכב מהובר לא צריך להוריד את האפליקציה של הובר או להתקשר חלילה אליו, פשוט לכתוב להובר בצ'ט בפייסבוק שאתם רוצים רכב. שלום פרופסור נתן אינטרטור, החוקר במרכז למחקר סייבר בינתחומי באוניברסיטת תל אביב. שלום, לילה טוב.
פרופסור נתן אינטרטור : ערב טוב.
דוריה למפל : רוב השיחות בעולם, אם זה ווטסאפ, אם זה הצ'ט של פייסבוק מתקיימות בחסותו של מרק צוקרברג בימינו. אז מה אתה חושב בעצם, איזה שלבי חשיבה עברו עליו כשהוא הבין מה יש לו ביד?
פרופסור נתן אינטרטור : הוא פשוט החליט למנף את פייסבוק, את העובדה שהתרגלנו לדבר במאה ארבעים קרקטרס והתרגלנו לעבוד עם הצ'ט של פייסבוק והוא החליט פשוט למנף אותו כדי לגרוף בעזרתו עוד עסקים. אז אין שום סיבה לצאת היום מפייסבוק, זאת, זה הרעיון שלו, כדי להזמין את כל הדברים שדיברת עליהם. אנחנו התרגלנו לעשות את זה בצורה מאוד פשוטה של לשלוח מסר מאוד קצר ולחכות לתשובה.
דוריה למפל : כן. אנחנו רואים פה על המסך את ההבדל היום בין תעבורת ההודעות ביום, מסנג'ר ווטסאפ ששניהם בעצם של, בבעלות פייסבוק, ששים מיליארד הודעות שמועברות דרכם, מול אס-אמ-אס שזה פעם, דרך התקשורת העיקרית
פרופסור נתן אינטרטור : עשרים מיליארד הודעות של בנקים וקופות חולים.
ליאור פרידמן : כן. בדיוק. בנק וקרקע בכרכור או משהו כזה, נכון?
דוריה למפל : ניחשתי.
ליאור פרידמן : אבל, זהו, מהצד השני כשאנחנו מדברים עם כל אותם שירותים שאתה מדבר עליהם בעצם אין אדם אלא מחשב וזה קצת מכניס אותנו לעולם הזה שנקראת בינה מלאכותית שפעם היינו רואים בסרטי מדע בדיוני, בפועל זה משהו שכבר קיים ופעיל הרבה מאוד זמן בהרבה מאוד תחומים, נכון?
פרופסור נתן אינטרטור : זה משהו שכבר קיים. הוא לא פעיל כל כך הרבה מאוד זמן והבינה המלאכותית השתפרה מאוד ממש בשנים האחרונות. היכולת לזהות דיבור גם, אמנם צ'ט זה רק צ'ט, אבל גם הנושא של זיהוי דיבור השתפר מאוד.
ליאור פרידמן : כן, יש לנו את סירי.
פרופסור נתן אינטרטור : בדיוק, סירי או או קורטנה וכו'. אז היכולת שמה מאוד השתפרה והיא מאפשרת לאנשים לדבר ולהרגיש שהם מדברים ומקבלים מענה בצורה הרבה יותר טובה. יש עוד הרבה לאן ללכת, כך שהמלאכה לא הסתיימה, אבל אין ספק שהתקדמנו מאוד בעניין הזה.
דוריה למפל : אבל בעצם ב... יש פה גם שאלה עסקית בעיקר, כנראה, מאוד מאוד מובהקת כי גם צוקברג צריך ללהטט בין היכולת שלו להעניק את השירותים שכנראה גם יהיו יותר נוחים לרובנו בהנדסת האנוש וכצרכנים לבין זה שאפל צריכה, שאנשים ימשיכו להוריד אפליקציות וזה מייתר את זה.
פרופסור נתן אינטרטור : מבחינת צוקרברג השאלה העסקית היא מאוד מאוד ברורה. הוא רוצה לקחת את העסק הזה אליו, או.קי. הוא רוצה להשאיר את האנשים כמה שיותר בתוך פייסבוק או בתוך הצ'ט של פייסבוק, לכן הוא העביר עכשיו את העיתונים לתוך פייסבוק ועכשיו הוא מעביר לתוך הצ'ט של פייסבוק.
דוריה למפל : כלומר, לא איכפת לו לצאת למלחמה בגוגל ובאפל בתחום הזה?
פרופסור נתן אינטרטור : אני חושב שהדברים מאוד ברורים. הוא רוצה
ליאור פרידמן : זאת אומרת אנחנו לא נצטרך בהרבה דברים, פתאום לא נצטרך את האפסטור, נכון? זאת אומרת לא נצטרך, יכול להיות שזה חוסך לי
דוריה למפל : או גוגל?
ליאור פרידמן : כן. גוגל פליי שבעצם זה חוסך לי הרבה פעמים את התהליך הדי מעיק הזה של להוריד את האפליקציה, אני פשוט יכול לכתוב להם.
פרופסור נתן אינטרטור : זה בדיוק העניין. בעצם הוא לוקח, הוא הולך לייצר אינטרפייס אחד שיוכל לשרת אותנו להרבה מאוד משימות שבשנים האחרונות התרגלנו לעשות בטלפון דרך אפליקציה יעודית שהורדנו. הוא כרגע אומר לא צריך, תישארו אצלי.
ליאור פרידמן : תגיד, אנחנו עד כדי כך עצלנים שאנחנו לא מסוגלים ללחוץ את העוד שתי לחיצות האלה ולעבור לאפליקציה? זאת אומרת מה זה אומר על המין האנושי, פרופסור.
פרופסור נתן אינטרטור : זה אומר המון דברים. אז זאת שאלה ארוכה. אבל בפשטות, אנחנו רוצים לדבר עם בן אדם, אנחנו רוצים להגיד לו, תזמין לי בבקשה כרטיס טיסה לשבוע הבא, טיסת בוקר. מאוד פשוט, למה אני צריך להיכנס לאיזה אפ, לחפש, תלחץ פה, תירשם שם, הוא עושה את זה הרבה יותר פשוט, הוא עושה את זה בעצם הרבה יותר טבעי ובעצם הרבה יותר קרוב לאיך שהיינו עושים את זה אם היינו רוצים לדבר עם בן אדם שיעשה לנו את העבודה.
ליאור פרידמן : כן. האמת שגם כשאתה מתאר את זה ככה זה באמת נשמע הרבה יותר הגיוני פתאום. זהו, פתרתי את הבעיה.
פרופסור נתן אינטרטור : אז בעצם הוא לוקח את כל העולם, את כל הסרוויס הזה, אם זה להזמין טיסה או להזמין ארוחת צהרים או להזמין הופעה, כרטיס להופעה ושם את הכל במקום אחד. אז אני מדבר עם החברים שלי ויש לי עוד כמה אחרים שאני מדבר עם זה כדי להזמין סרט ועם זה כדי להזמין טיסה ואני כבר שוכח אם מדובר שם בבן אדם שעושה לי את העבודה או ב...
ליאור פרידמן : למזלנו המרואיינים הם עדיין בשר ודם. פרופסור נתן אינטרטור, תודה רבה.
פרופסור נתן אינטרטור : תודה לכם.