אדווה דדון: איכות הבנייה הירודה בישראל - האם שיטת בנייה חדשנית תהווה פתרון? טכנולוגיה חדשה מאפשרת להקים בנייני מגורים בימים ספורים.
 
סוג מדיה:  טלויזיה
מקור:  ערוץ 2
תאריך:  05/06/2016
שעה:  19:37:52
תכנית:  תכנית חיסכון
אורך:  03:46
מרואיינים:  קרן מרציאנו, אדווה דדון, אליאב בן שמעון, ערן רולס
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
קרן מרציאנו : ממשיכים לעסוק בנדל"ן - האם זה יהיה אחד הפתרונות לקיצור משך הבניה בארץ? שיטה חדשה מאפשרת בניין בתוך ימים ספורים, זה עובד בכמה מדינות ועכשיו רוצים לייבא אותה לישראל, האם היא מתאימה לשוק כאן?
אדווה דדון עם הכתבה.
אדווה דדון : הבניינים המפוארים, הלובי הגדול, המטבחים והאמבטיות שמציגים לנו כשאנחנו באים לרכוש דירה, מתגלים לא פעם כמצג שווא.
לא מזוהה : התנפחות של טיח כתוצאה מחדירה של מים, נורא ואיום.
אדווה דדון : במקרים רבים, תכנון לקוי, חיסכון בחומרים ועובדים לא מקצועיים, הופכים את החלום לשברו ומוכיחים שוב עד כמה ירודה איכות הבניה בישראל.
אבל זה לא הכל : הבנייה למגורים בישראל אורכת זמן רב מדי, וההשפעה על המחירים , ישירה.
לא מזוהה : זה הכל
אדווה דדון : תאמינו או לא, אבל הקמת המבנה הזה הסתיימה בתוך יום אחד בלבד. התבניות עשויות מלוחות פוליסטרן מוקצף, ומחוברות זו לזו באמצעות רשת. התבניות מוערמות אחת על השנייה, מחוזקות באמצעות פלדה וממולאות בבטון, וכך מוצרת המעטפת החיצונית של הבניין שלכם.
בשלושים ושתיים מדינות בעולם שיטת הבנייה הזו כבר רווחת, אצלנו , רק עכשיו מתעוררים.
רנדי וויט : אחד המאפיינים הכי טובים של תבניות מבודדות ליציקת בטון, הוא שהן מעניקות לך מעטפת בניין מבודדת מאות מאיכות מצוינת, עם נצילות גבוהה.
זה היתרון הגדול ביותר של סוג הבנייה הזה, לצד מהירות הבנייה, כפי שאפשר לראות.
אדווה דדון : אחד הגורמים שמעלים את מחירי הדיור בארץ, הוא זמן הבנייה, ובמשרד הבינוי והשיכון מחפשים לזה כעת פתרונות.
דורון ערוסי : זה גם נותן תשובה לשר השיכון, על כל הרעיון שלו והיוזמה של להביא חברות מחו"ל ועובדים זרים. אנחנו יכולים לשמור את כל העבודה הזאתי לקבלנים ולחברות הבנייה הישראליות ולחיילים המשוחררים.
אדווה דדון : אבל יש גם מי שמתנגדים, התאגדות בוני הארץ נאבקת בשבועות האחרונים נגד כוונת הממשלה להביא לארץ חברות בנייה זרות. אף על פי בענף מודים שזה עשוי לשפר את אייכות הבניה בישראל וגם לסייע בהפחתת מחירי הדיור.
אליאב בן שמעון : הבעיה בענף הבנייה היא לא מחסור בחברות אלא מחסור בעובדים. המצב הנוכחי היום והדרך לא נראית כאילו מדברים על אותן חברות מול החברות הישראליות, לכן בשלב הזה, בתנאים הנכונים או התנאים שעומדים כרגע בפנינו, אנחנו לא חושבים שנכון להביא חברות זרות במתווה המוצע כרגע על ידי הממשלה.
אדווה דדון : הטכנולוגיה האת לא דורשת ייבוא של חברות בניה ועובדים זרים מחו"ל וההכשרה כולה תתקיים מישראל. כך יוכל הקבל הישראלי בעצמו להפוך למבצע.
ניסים שריג : זה חוסך המון שעות עבודה, לא צריכים לסחוב עצים, לא צריכים לסחוב ברזלים ולעשות קונסטרוקציה שלוקחת המון שעות כדי להגיע לרמה כזא, ולא נדבר על החיסכון מבחינת חשמל.
ערן רולס : לא צריך להביא את החברות הבנייה הזרות, צריך להביא את הטכנולוגיות המתקדמות , יש גם טכנולוגיות קיימות שצריך לעודד את השימוש בהן, וצריך להביא פועלים. הפועלים יכולים להיות, אם זה שיטת בניה מתועשת, פועלים, אפילו חיילים משוחררים, או יכולים להיות גם פועלים זרים שיוכשרו פה לשיטות הבניה המתועשות.
בינתיים מי שמשלם את המחיר, זה הזוגות הצעירים שצריכים להמתין לדירות כל כך יקרות, שבין היתר זה שיטות בניה ישנות שלא מספיקים לייצר בזמן את הדירות.
אדווה דדון : בזמן שבעולם מאמצים יותר ויותר שיטות של בניה כאלו, החשש של רוכשי דירות בישראל מבנייה בשיטה הזו משאירה אותנו מאחור, ואת מחירי הדיור בשמים.
5 אייטמים אחרונים של קרן מרציאנו
שנה מרואיינ/ת: קרן מרציאנו, אדווה דדון, אליאב בן שמעון, ערן רולס
 
22/01/2019,   קשת 12 ,  מיד במהדורה המרכזית: הפלסטיני שהפך לתלמיד ישיבה. אוהד חמו.     הזמן תמלול
22/01/2019,   קשת 12 ,  מנחם הורוביץ מקבל טיפים מחנה לסלאו. ת"א. ליאת אשורי. כריסטיאן לקרואה. גולף דיזנגוף סנטר. מאיה דוחובנה. סטודיו פשה. רותם רביבו. מתוך "אמא מאוהבת".     הזמן תמלול
22/01/2019,   קשת 12 ,  מעיין פרטי. הפיתוח החדש של אמזון: רובוט שמנקה שירותים ומחירו 500 דולר. ת"א.     הזמן תמלול
22/01/2019,   קשת 12 ,  מעיין פרטי. בלוף שמן הזית: אילו מותגים מוכרים שמן פגום? פרופ' זוהר קרן, מומחה לכימיה של המזון, האונ' העברית. ד"ר עדי נעלי, מנהל ענף הזית במועצת הצמחים. שירות לקוחות ארומה דה אספניה. שירות לקוחות זיתא. טיב טעם. עידו תמיר, עידו פנקס, חגי שי, טועמי שמן זית מוסמכים. שופרסל. שמן ארומה. נמצא פגם בשמני זית    רכוש תמלול
22/01/2019,   קשת 12 ,  משבר בחברת סלקום. המנכ"ל ניר שטרן מאיים לפטר 250 עובדים אם לא יסכימו לוותר על הטבות ותוספות שכר - העובדים לא מסכימים ומאיימים בהשבתה. ראיון עם יו"ר וועד עובדי קב' סלקום - מאיה יניב.    רכוש תמלול