אדווה דדון: איכות הבנייה הירודה בישראל - האם שיטת בנייה חדשנית תהווה פתרון? טכנולוגיה חדשה מאפשרת להקים בנייני מגורים בימים ספורים.
 
סוג מדיה:  טלויזיה
מקור:  ערוץ 2
תאריך:  05/06/2016
שעה:  19:37:52
תכנית:  תכנית חיסכון
אורך:  03:46
מרואיינים:  קרן מרציאנו, אדווה דדון, אליאב בן שמעון, ערן רולס
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
קרן מרציאנו : ממשיכים לעסוק בנדל"ן - האם זה יהיה אחד הפתרונות לקיצור משך הבניה בארץ? שיטה חדשה מאפשרת בניין בתוך ימים ספורים, זה עובד בכמה מדינות ועכשיו רוצים לייבא אותה לישראל, האם היא מתאימה לשוק כאן?
אדווה דדון עם הכתבה.
אדווה דדון : הבניינים המפוארים, הלובי הגדול, המטבחים והאמבטיות שמציגים לנו כשאנחנו באים לרכוש דירה, מתגלים לא פעם כמצג שווא.
לא מזוהה : התנפחות של טיח כתוצאה מחדירה של מים, נורא ואיום.
אדווה דדון : במקרים רבים, תכנון לקוי, חיסכון בחומרים ועובדים לא מקצועיים, הופכים את החלום לשברו ומוכיחים שוב עד כמה ירודה איכות הבניה בישראל.
אבל זה לא הכל : הבנייה למגורים בישראל אורכת זמן רב מדי, וההשפעה על המחירים , ישירה.
לא מזוהה : זה הכל
אדווה דדון : תאמינו או לא, אבל הקמת המבנה הזה הסתיימה בתוך יום אחד בלבד. התבניות עשויות מלוחות פוליסטרן מוקצף, ומחוברות זו לזו באמצעות רשת. התבניות מוערמות אחת על השנייה, מחוזקות באמצעות פלדה וממולאות בבטון, וכך מוצרת המעטפת החיצונית של הבניין שלכם.
בשלושים ושתיים מדינות בעולם שיטת הבנייה הזו כבר רווחת, אצלנו , רק עכשיו מתעוררים.
רנדי וויט : אחד המאפיינים הכי טובים של תבניות מבודדות ליציקת בטון, הוא שהן מעניקות לך מעטפת בניין מבודדת מאות מאיכות מצוינת, עם נצילות גבוהה.
זה היתרון הגדול ביותר של סוג הבנייה הזה, לצד מהירות הבנייה, כפי שאפשר לראות.
אדווה דדון : אחד הגורמים שמעלים את מחירי הדיור בארץ, הוא זמן הבנייה, ובמשרד הבינוי והשיכון מחפשים לזה כעת פתרונות.
דורון ערוסי : זה גם נותן תשובה לשר השיכון, על כל הרעיון שלו והיוזמה של להביא חברות מחו"ל ועובדים זרים. אנחנו יכולים לשמור את כל העבודה הזאתי לקבלנים ולחברות הבנייה הישראליות ולחיילים המשוחררים.
אדווה דדון : אבל יש גם מי שמתנגדים, התאגדות בוני הארץ נאבקת בשבועות האחרונים נגד כוונת הממשלה להביא לארץ חברות בנייה זרות. אף על פי בענף מודים שזה עשוי לשפר את אייכות הבניה בישראל וגם לסייע בהפחתת מחירי הדיור.
אליאב בן שמעון : הבעיה בענף הבנייה היא לא מחסור בחברות אלא מחסור בעובדים. המצב הנוכחי היום והדרך לא נראית כאילו מדברים על אותן חברות מול החברות הישראליות, לכן בשלב הזה, בתנאים הנכונים או התנאים שעומדים כרגע בפנינו, אנחנו לא חושבים שנכון להביא חברות זרות במתווה המוצע כרגע על ידי הממשלה.
אדווה דדון : הטכנולוגיה האת לא דורשת ייבוא של חברות בניה ועובדים זרים מחו"ל וההכשרה כולה תתקיים מישראל. כך יוכל הקבל הישראלי בעצמו להפוך למבצע.
ניסים שריג : זה חוסך המון שעות עבודה, לא צריכים לסחוב עצים, לא צריכים לסחוב ברזלים ולעשות קונסטרוקציה שלוקחת המון שעות כדי להגיע לרמה כזא, ולא נדבר על החיסכון מבחינת חשמל.
ערן רולס : לא צריך להביא את החברות הבנייה הזרות, צריך להביא את הטכנולוגיות המתקדמות , יש גם טכנולוגיות קיימות שצריך לעודד את השימוש בהן, וצריך להביא פועלים. הפועלים יכולים להיות, אם זה שיטת בניה מתועשת, פועלים, אפילו חיילים משוחררים, או יכולים להיות גם פועלים זרים שיוכשרו פה לשיטות הבניה המתועשות.
בינתיים מי שמשלם את המחיר, זה הזוגות הצעירים שצריכים להמתין לדירות כל כך יקרות, שבין היתר זה שיטות בניה ישנות שלא מספיקים לייצר בזמן את הדירות.
אדווה דדון : בזמן שבעולם מאמצים יותר ויותר שיטות של בניה כאלו, החשש של רוכשי דירות בישראל מבנייה בשיטה הזו משאירה אותנו מאחור, ואת מחירי הדיור בשמים.
5 אייטמים אחרונים של קרן מרציאנו
שנה מרואיינ/ת: קרן מרציאנו, אדווה דדון, אליאב בן שמעון, ערן רולס
 
24/03/2019,   קשת 12 ,  ירון אברהם: כתבה על התגובות במערכת הפוליטית לראיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו. קרן מרציאנו, עמית סגל, בנימין נתניהו: הגיע להתראיין כדי להפריך את השקרים של בני גנץ, יאיר לפיד, משה יעלון וגבי אשכנזי, מתוך חדשות סוף השבוע. הרמטכ"ל, שר הביטחון, פרשת הצוללות, בני גנץ יו"ר כחול לבן: הוא לאמ כיר סוד     הזמן תמלול
24/03/2019,   קשת 12 ,  מנחם הורוביץ: כתבה על הבתים של האדריכלים ומעצבי הבתים הגדולים בישראל. בית משפחת גל שמעוני מושב גבעת כ"ח, עדי גל שמעוני אדריכלית גל אדריכלים, מאיר גל "גל אדריכלים": הבנות נהיו מעצבות בתים בעקבות האבא. בית משפחת ברוידס שכונת רמת חן בר"ג, רן ברוידס אדריכל ברוידס אדריכלים: הוא החליט להשאיר את הבטון חשוף    הזמן תמלול
24/03/2019,   קשת 12 ,  מיד מנחם הורוביץ בבתי המעצבים הגדולים בישראל    הזמן תמלול
24/03/2019,   קשת 12 ,  משה חוגג איש עסקים, בעלים בית"ר ירושלים: הוא מכר חברת סטארט אפ לעלי באבא במיליוני דולרים. ביטקוין, משה פייגלין, ניר קלינגר,     הזמן תמלול
24/03/2019,   קשת 12 ,  מעיין פרתי: כתבה, בדיקת הערכים התזונתיים של מנות נודלס ממסעדות שונות. פרופסור איתמר גרוטו משנה למנכ"ל משרד הבריאות: הערכים התזונתיים של פאד תאי מ: ג'ירף, ג'פניקה, ריבר נודלס בר, ווק טו ווק, שטראוס    רכוש תמלול