"המדען העירום" - בן שני בשיחה עם פרופ' נתן אינטרטור מאונ' ת"א בנושא ממשק אדם ומחשב . מיזם ווייז
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  גלי צה"ל
תאריך:  22/08/2016
שעה:  20:28:06
תכנית:  אוניברסיטה משודרת
אורך:  30:09
מרואיינים:  בן שני
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
קריינית : "האוניברסיטה המשודרת" בשיתוף WIZE מציגה : "המדען העירום" - מיטב החוקרים בישראל בשיחה עם בן שני אחד על אחד מול קהל והפעם : שיחה עם הפרופסור נתן אינטרטור מאוניברסיטת תל אביב על ממשק אדם ומחשב. עורך ראשית : מאיה גייר.

בן שני : ערב טוב לכם. האורח שלנו הערב פרופ' נתן אינטרטור החל את המסע המדעי שלו בזמן שירותו הצבאי, אז הוא התמחה בפענוח האופן שבו פועלים מכשירי מכ"ם. יותר נוח, בדרך לשבש את הפעולה של המכ"מים האלה. כשהשתחרר למד מתמטיקה אבל מהר מאוד הבין שאת הידע שלו בפענוח וניתוח של אותות חשמליים כדי לרתום לחקר האביר שמייצר את החידה החשמלית הגדולה ביותר - המוח. כמה עשרות שנים אחרי, פרופ' נתן אינטרטור קרוב היום להשלים את הפיתוח של מוצר חדש ולביש - מדבקה קטנה שכל אחד מאיתנו יוכל להדביק באזור המצח ובעזרת החיישן שיימצא בתוכה נוכל לזהות שורה של מצבים שמתרחשים בתוך הגולגולת. החל בהתקף אפילפטי מתקרב אבל גם מצבי רוח, עייפות ואפילו אפשרות להעביר פקודות שיעזרו לאנשים משותקים להפעיל מכשירים בסביבתם. אנחנו ב"מדען העירום" של האוניברסיטה המשודרת, סדרה של מפגשים, מדענים המופיעים מול קהל בברים ברחבי הארץ. הערב אנחנו מתארחים בתל אביב בבר הנסיך. המפגשים הקרובים איתך, פרופ' אינטרטור, יחתמו למעשה את הסמסטר הזה, השלישי שלנו באוניברסיטה המשודרת ולכל המפגשים וההרצאות האחרות של האוניברסיטה, ניתן להאזין באפליקציה של גלי צה"ל. תנסו את זה, אני אמנם משוחד אבל ממליץ בחום. בו נתחיל בזה שמוסכם על כולנו שאנחנו יודעים יחסית מעט מאוד על המוח, נכון?
פרופ' נתן אימברטו : אז ערב טוב קודם כל ובוא נתחיל בזה שנתת לי הרבה מאוד משימות. לצערי אני לא קרוב, אני מתקרב. אבל הדרך עוד ארוכה
בן שני : לא קרוב למה?
פרופ' נתן אימברטו : להשלים את הפיתוח של מה שהזכרת. אני ממש עוד בתחילת הדרך.
בן שני : אבל בהמשך הערב אתה הבטחת לי שנעשה פה איזשהו ניסוי קטן על הבמה וגם נתאר למאזינים ברדיו איך קורא המחשבות הזה פועל.
פרופ' נתן אימברטו : ננסה.
בן שני : אבל בוא נדבר על המוח.
פרופ' נתן אימברטו : בוא.
בן שני : כמה למעשה אנחנו רחוקים מפענוח חידת המוח?
פרופ' נתן אימברטו : אנחנו מאוד רחוקים. למען האמת, לא ממש התרחקנו מהמקום שהיינו בו לפני 70 שנה כאשר ניסינו להבין מה קורה לסינפסה בודדת במוח. סינפסה זה אותו צומת שמחבר בין הנירון הקודם לנירון הבא.
5 אייטמים אחרונים של בן שני
שנה מרואיינ/ת: בן שני
 
11/09/2017,   גלי צה"ל ,  בן שני בשיחה עם ד"ר אור רבינוביץ' מהאונ' העברית על פצצת הגרעין     הזמן תמלול
04/09/2017,   גלי צה"ל ,  בן שני בשיחה עם ד"ר אור רבינוביץ' מהאונ' העברית על פצצת הגרעין     הזמן תמלול
28/08/2017,   גלי צה"ל ,  בן שני עם פרופ' דני רבינוביץ על משבר האקלים וצדק סביבתי מבר הפולי בתל אביב     הזמן תמלול
21/08/2017,   גלי צה"ל ,  בן שני בשיחה עם פרופ' דני רבינוביץ' מאונ' ת"א, על משבר האקלים וצדק סביבתי     צפה
14/08/2017,   גלי צה"ל ,  בן שני בשיחה עם ד"ר יופי תירוש הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב על אפליה וגבולות השיח המשפטי. שידור מבר הפולי בתל אביב.    צפה