יעל כהן, משתתפת במסע מלכת הגשרים - במסגרת מלכת המדבר בשיתוף עם עמותת גשר - כל הנשים הוא מסע חוצה מגזרים. החיבור הנשי העוצמתי כל כך. אילן גל דור, מנכ"ל גשר.
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  רשת ב
תאריך:  30/10/2016
שעה:  21:47:56
תכנית:  יומן אזרחי
אורך:  04:11
מרואיינים:  פאר לי שחר
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
פאר לי שחר : עכשיו אנחנו רוצים לדבר עם יעל כהן, שלום לך.
יעל כהן : ערב טוב .... ערב טוב למאזינות ולמאזינים.
פאר לי שחר : ערב טוב. אם לשמונה, מיילדת, דוקטורנטית לביולוגיה ואת הולכת ומשתתפת במסע מלכת הגשרים. ספרי לנו מה זה.
יעל כהן : השתתפי במסע מיוחד של מלכת המדבר בשיתוף עם עמותת גשר. נסענו לגאורגיה, קבוצה של 24 נשים, שליש דתיות, שליש חילוניות ושליש חרדיות.
פאר לי שחר : מסע חוצה מגזרים.
יעל כהן : לגמר. במסע שלנו החיבור הנשי היה עוצמתי כל כך שהוא בעצם חשף מהות משותף, מהות של צפויה לא בזרם החברתי ולא בזרם הדתי. אני מיילדת בבית החולים הדסה עין כרם כבר כמה שנים וגיליתי במסע הזה מה שאני חובה בחדר לידה, שהמשותף בין אנשים הרבה יותר משמעותי מהמפריד ביניהם.
פאר לי שחר : ואת אומרת שזו בעצם יכול, זה יכול להוות בסיס למערכות יחסית ללא כל משקעים.
יעל כהן : ממש ככה. היינו רק נשים ואני חושבת שזה דבר שמאוד עזר לחיבור. נוצרו במהלך המסע חיבורי שלא היו נראים אפשריים לפני כן. אנחנו עשינו הכל ביחד- צחקנו ביחד, בכינו ביחד, רקדנו ביחד, התרגשנו ביחד ובאמת חזרנו שכבר אנחנו אפילו לא זוכרת מי בדיוק מה. זאת אומרת באיזשהו שלב אני אמרתי למארגנות של מלכת המדבר ושל עמותת גשר - אתם עבדתם עלינו, אני כבר לא רואה איפה החילוניות ואיפה החרדיות. אני יצאתי כדי להכיר נשים ממגזרים אחרים ואני מרגישה שאנחנו רק קוצה אחת כמעט הומוגנית
פאר לי שחר : אז בואי, את הזכרת את ארגון גשר, אילן גל דור, שלום.
יעל כהן : שלום, ערב טוב.
אילן גל דור : מנכ"ל גשר.
פאר לי שחר : מה עומד מאחורי כל הפעילות הזו שלכם?
אילן גל דור : אז אנחנו בגשר כל הזמן, כל השנה, כל הימים, מתמודדים עם הפערים שיש לנו בחברה הישראלית, איך מביאים אנשים מגוונים שונים לבוא ביחד ויש לנו קורס שנקרא קורס גשרים לאנשים בעלי השפעה מכל מיני מקומות בחברה הישראלית - אנשי עסקים, אנשי מנהל, אני ממשל, ,תקשורת ותמיד אנחנו שומרים על המבנה הזה שתמיד יהיו דתיים, חילוניים, חרדים, בערך שלישי מכל קבוצה. מקורס שהיה לנו קצת לפני פחות משנה, שתי בוגרות, אחת חרדית ... מלאך ואחרת חילונית, שושנה בקר, החליטו לקחת את שלב הלאה והן בעצמן פנו כתוצאה מאותו קורס שהן נפגשו בו ואמרו : מה שאנחנו חווינו, למדנו וראינו את החשיבות שלו, איך אנחנו יכולים להעביר את הלאה.
פאר לי שחר : אז אולי תקחו את כל השיטה הזה למשרד החינוך כדי לגשר הפערים, על היחסים בין המגזרים אצלנו, שזה ייכנס גם למערכת החינוך.
אילן גל דור : אז אכן אנחנו עובדים עם משרד החינוך.
פאר לי שחר : קלעתי לדעת גדולים.
אילן גל דור : יש הרבה מטלות למשרד החינוך, יש למשרד החינוך תקנה שנקראת תקנת מפגשים שבה מפגישים תלמידים. אנחנו עושים השתלמויות למורים כדי לתת להם את הכלים ובמערכות, גם במערכת החינוך הפורמלית, גם מתנועת הנוער, גם בצבא, מנסים להתניע את אותו שיח שבוא כל אחד יהיה ייחודי וישמור על האופי שלו, אם זה החרדים ואם זה האחרים אבל כשתהיה הבנה, שתהיה הכרה וגם שיהיה שיתופי פעולה כי רק ככה נוכל להחזיק את החברה הישראלית.
פאר לי שחר : תבורכו, אילן גל דור מנכ"ל גשר ויעל כהן. אנחנו בהזדמנות אחרת נדבר גם עם נשים אחרות שהשתתפו בפרויקט הזה שלכם.
5 אייטמים אחרונים של פאר לי שחר
שנה מרואיינ/ת: פאר לי שחר
 
14/12/2017,   כאן תרבות ,  שיר סיום- להקת אההא.    הזמן תמלול
14/12/2017,   כאן תרבות ,  אבי מושכל- עורך מהדורת סופ"ש בכאן 11: כותרות מהדורת סופ"ש מחר - המשבר בטבע, הפיגוע בתחנה המרכזית בי-ם, שיפור במצב המאבטח, הימורים כמקצוע, עלמה זוהר- אלבום חדש, זיו רייף.    הזמן תמלול
14/12/2017,   כאן תרבות ,  שיר- גרסא אקוסטית לקראת הופעה בישראל הקיץ, להקת אהא.    הזמן תמלול
14/12/2017,   כאן תרבות ,  נתן אודנהיימר: כתובות עם משמעות סימבולית. ירון ורבקה שור- הוריו של ברקאי שור, בני ברק, טבריה, תאיר ראדה- פענוח תביעות רגל, דויד חנוכה, שירה קדרי, מקור ראשון, משטרת ישראל.    הזמן תמלול
14/12/2017,   כאן תרבות ,  רועי צ'יקי ארד: משפחת דגני- יישוב צוקים בערבה, הקימו בית מחסה לחיות זקנות בהולנד. מרק לווינסקי אילת. האני- אייד נפאל, האיחוד האירופי, מוסף הארץ.    הזמן תמלול