לימור סואן, רכזת סיירת הורים עירונית מטעם הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול בעיריית רחובות: מסבירה על פעילות הסיירת ועל התופעות בהם נתקלים הפעילים. הזמנה לסיור ניסיון.
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  כאן ב
תאריך:  20/06/2017
שעה:  17:47:15
תכנית:  תוכנית הערב
אורך:  04:35
מרואיינים:  רן בנימיני, שרון עידן, אריאל כהנא
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
רן בנימיני : שלום לימור סואן.
לימור סואן : שלום רב.
רן בנימיני : רכזת, סיירת הורים עירונית מטעם הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול, בעיריית רחובות.
לימור סואן : נכון.
רן בנימיני : קודם כל מה זה סיירת הורים עירונית?
לימור סואן : סיירת הורים זו קבוצה של מבוגרים שבאים ומתנדבים , כרגע ברחובות יש מאה ועשרה, למען הנוער. אנחנו נפגשים בסופי השבוע, בלילות, בימי חמישי ושישי בין אחד עשרה בלילה והילך, כעיקרון זה אמור להסתיים בשתיים אבל לא תמיד ויוצאים לדבר עם נוער, אנחנו מחפשים אותם בגנים, במקומות הבילוי, אנחנומ דברים איתם בגובה העיניים ומוודאים שכולם חוזרים הביתה בשלום?
רן בנימיני : וזה עוזר?
לימור סואן : אני מקווה שכן, אחרת לא הייתי עושה את זה בשלוש שנים האחרונות.
רן בנימיני : וזה לא קשור רק... כלומר זה לא רק בחופש הגדול, זה במהלך כל שנה?
לימור סואן : נכון, אנחנו מתנדבים במהלך כל השנה, בחופש אנחנו נשארים להגדיל בחופשים בכלל, נשארים להגביר פעילות, אבל כן, אנחנו יוצאים במהלך כל השנה אלא אם כן יש גשם וסערה, ואז אנחנו מניחים מראש שהנוער לא בחוץ.
רן בנימיני : אין לכם סמכויות כלשהן?
לימור סואן : בכלל לא, אנחנו באים באהבה, אנחנו באים עם סוכריות ומקווים שהם יתייחסו בכבוד, שאנחנו חושבים שאנחנו ראויים לו. לא סתם, אנחנו מגיעים באמת באהבה ובשמחה, מביאים סוכריות ומדברים איתם בעיקר, אנחנו לא ההורים שלהם, למרות שזה קרה פעם שאיזה ילד אמר - אה, סיירת הורים, תביא חמש שקל , זה היה מאוד משעשע. אבל המטרה שלנו היא אחרת, המטרה שלנו היא גם, באמת , לוודא שהילדים שלנו ושל כולנו חוזרים הביתה, וגם להוות איזושהי דוגמה של דרך אחרת קצת, אנשים שמתנדבים, מנדבים מזמן ומרצונם לילדים לפעמים בדרך כלל לא שלהם, ובסיירת אגב, יש לנו גם הורים, סליחה, יש לנו גם מבוגרים ללא ילדים.
רן בנימיני : אבל תשקפי לי בזמן... במסגרת הזמן הקצר שיש לנו, תמונת מצב אמיתית ככל שניתן שאת רואה בשיטוטים הלילים האלו שלך.
לימור סואן : הרבה נוער. האמת שבמהלך... יש סיירות כמעט בכל הארץ ואנחנו מקשורים בינינו, ואנחנו רואים פחות נוער ברחובות, חשבנו שאנחנו רואים פחות נוער ברחובות, בוודאי בחורף, למרות שהקיץ הזה כבר התחלנו לראות יותר ויותר נערים בחוץ. אנחנו רואים הרבה נוער, אנחנו רואים אותם מסתובבים בין אחת... בשעות המאוד מאוחרות של הלילה.
רן בנימיני : אלכוהול?
לימור סואן : יש, יש גם אלכוהול.
רן בנימיני : יש הרבה אלכוהול.
לימור סואן : יש אלכוהול. דרך אגב, אני חושבת שיש פחות אלכוהול היו פעם אלכוהול ונרגילות את הנרגילות אנחנו רואין פחות ופחות, אבל זה נכון, יש אלכוהול, אני חושבת שזה הפך להיות מעין משהו שמבלים איתו. יש לי טור בעיתון המקומי שלנו, בגל גפן, ובאמת אני חושבת שזיהינו איזושהי מגמה של התייחסות לאלכוהול כמקור הבילוי, אנחנו... אנחנו רואים על השולחן אלכוהול, בלי החטיפים שמלווים אותו, שזה מן דוגמה שצריך לשים לב אליה.
רן בנימיני : מה תעשו בחופש הגדול, מה הוא הדגש מבחינתכם?
לימור סואן : נמשיך לצאת, תראה, יש לנו מספר סיירות, יש לנו מאה ועשרה מתדבים, כמו שאמרתי קודם, מחולקים למספר סיירות, כל אחת מהן יש לה את היחידיות שלה. אנחנו לאחרונה, הרשות למחלמה בסמים ואלכוהול, מנסה לארגן עזרה וסיירת הורים חרדית ודתית, אנחנו לכיוון הזה ואני מאוד מאוד מקווה שנצליח לגייס אותם ממש בקרוב, האגב, כולם מוזמנים לסיור ניסיון, אני חושבת שכל הורה למתגבר או למתבגר שבדרך, צריך לבוא לסיור ניסיון כזה, הטלפון שלי זמין לכולם, אני אשמח מאוד מאד אם אנשים יצטרפו, לא רק כמובן ברחבוות. המטרות שלנו בקיץ הן לוודא שיש... שעדיין שיש עין בוגרת ברחוב, שהן ממשיכות "..." ברחוב ולהמשיך את השיח, השיח שהתחיל , נראה שהוא מעורר התפעלות בשנים מאוחרות יותר, ילדים, סליחה, מתבגרים צעירים בני עשרים ושתיים, רודפים אחרינו ברחובות להגיד לנו תודה על מה שעשינו לפני ארבע וחמש ושבע שנים.
רן בנימיני : שיהיה בהצלחה, לימור סואן, רכזת סיירת הורים עירונית , באה מטעם הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול בעיריית רחובות, תודה.
לימור סואן : תודה רבה גם לך, להתראות.
5 אייטמים אחרונים של רן בנימיני
שנה מרואיינ/ת: רן בנימיני, שרון עידן, אריאל כהנא
 
22/01/2019,   כאן ב ,  ליאל קייזר: צוות בין משרדי בראשות משרד ראש הממשלה ממליץ שהאבות הישראלים יקבלו חופשת לידה עצמאית שמוקדשת רק להם.    הזמן תמלול
22/01/2019,   כאן ב ,  שרון עידן -עדכונים לגבי השיבושים בתנועת הרכבות, בשל תקלת איתות באזור בנימינה ועל העבודות סביב הקמת גשר יהודית. מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב. איזכורים- פרקליטות, שר התחבורה,    הזמן תמלול
22/01/2019,   כאן ב ,  ורד פלדמן: מחבל שהורשע בפיגוע היה אמור להגיע לבית המשפט המחוזי בירושלים אך הובא בטעות לבית המשפט המחוזי בבאר שבע עקב טעות של יחידת נחשון משירות בתי הסוהר. אשר אלמליח, שנפצע בפיגוע. איזכורים- דר פינק מבית החולים שערי צדק. פרקליטות.     הזמן תמלול
22/01/2019,   כאן ב ,  זאב קם בדיווח מכינוס מפלגת העבודה, שנערך בדקות אלה בבית סוקולוב שבתל-אביב, לקראת הפריימריס שייערכו במפלגה בעוד שבועיים וחצי, אותו מארגן ח"כ עמיר פרץ, שכולם רוצים לראות אותו ברשימה; בנוכחותם של אבי גבאי ואיתן כבל    הזמן תמלול
22/01/2019,   כאן ב ,  ניסוי מוצלח הבוקר במערכת חץ 3. בנימין נתניהו, ראש הממשלה. פרופוסור יצחק בן ישראל, אוניברסיטת תל אביב, לשעבר יור סוכנות החלל וראש מפא''ת. איזכורים- מנהלת חומה, אלביט, תעשייה אווירית.    הזמן תמלול