מיה איידן: 14 הנבחרים להדלקת משוואת בטקס המרכזי: שייקה גביש, רחלי גנות, מואפק טריף, שלמה ארצי, זאב רווח, ליא קניג, נועם גרשוני, ד"ר אבשלום קור, פרופ' מרסל מחלוף, מרגלית זינאתי, מאי קורמן, אביעזרי פרנקל ונשיא הונדורס.
 
סוג מדיה:  טלויזיה
מקור:  ערוץ עשר
תאריך:  08/04/2018
שעה:  20:16:06
תכנית:  חדשות - ערוץ 10
אורך:  02:42
מרואיינים:  מיה איידן, ליא קניג
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
טלי מורנו : מהבלשן ד"ר אבשלום קור ועד האלוף במילואים שייקה גביש, מיזמית ההייטק החרדית רחלי גנות, ועד מנהיג העדה הדרוזית מואפק טריף, על ארבעה עשר הנבחרים והנבחרות שידליקו משואה בשנת השבעים, בכתבה של מיה איידן.
מיה איידן : עשרה ימים לפני טקס הדלקת המשואות המסורתי, מפורסמת היום הרשימה הסופית של מדליקי ומדליקות המשואות. שמותיהם של שלמה ארצי, זאב רווח וליא קניג, כבר פורסמו.
ליא קניג : זו הודעה מאוד מרגשת. אתה פתאום חושב על כל השנים, על כל העבודה שלך, אתה פתאום תופס שמעריכים את העבודה שלך.
מיה איידן : לצידם ישיא משואה גם שייקה גביש-לוחם הפלמ"ח בן תשעים ושתיים, שהיה גם אלוף פיקוד הדרום במלחמת ששת הימים, המסמל את דור המייסדים של צה"ל ופיקד על דורות של לוחמים.
שייקה גביש : מי שנוקט במאבק ועניין צודק, ולא חשוב מה הוא המשטר, יש לו סיכויים טובים להצליח.
מיה איידן : נועם גרשוני, נכה צה"ל, טייס מסוק קרב שנפצע במלחמת לבנון השנייה במהלך שיקומו החל להתאמן בטניס, וזכה במדליית זהב במשחקים הפראלימפיים בלונדון 2012. גם הד"ר אבשלום קור ישים משואה, הבלשן והלשונאי וכן שייח מואפק טריף מנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בישראל.
אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי לשקף את הברית ההיסטורית בין הדרוזים ליהודים.
מיה איידן : ארבע נשים ישיאו משואות השנה, נשים פורצות דרך בתחומן. פרופ' מרסל מכלוף ילידת מרוקו, דיקנית הפקולטה להנדסת ביו טכנולוגיה ומזון בטכניון. רחלי גנות- אשת הייטק חרדית שהקימה חברת הייטק המעסיקה נשים חרדיות ופועלת לשילובן בעולם הטכנולוגי תוך שמירה על הצביון החרדי של חייהן. מרגלית זינאתי, בת למשפחה יהודית שורשית המשמרת את היישוב היהודי פקיעין שבגליל, ומאי קורמן, הצעירה שבחבורה רק בת חמש עשרה, תלמידת תיכון עם לקוית שמיעה שפיתחה פטנט למניעת שכיחת ילדים ברכב. עוד ידליק משואה הפרופ' אביעזרי פרנקל-סבו של הנער החטוף נפתלי פרנקל זכרו לברכה, נמנה עם הצוות החלוצי שבנה את המחשב הישראלי הראשון ומהוגי רעיון מאגר היהדות הממוחשב. וכמובן נשיא הונדורס חואן מנואל הרננדס, שישים משואה עם נציגה של משרד החוץ הישראלי. מנימוקי הוועדה לכל הנציגים יש חלק במסורת של חדשנות, כותרת הטקס "במלאות שבעים לישראל".
5 אייטמים אחרונים של מיה איידן
שנה מרואיינ/ת: מיה איידן, ליא קניג
 
10/02/2019,   רשת 13 ,  בני משפחתה וחבריה של אורי אנסבכר סיפרו למיה איידן על הקשר המיוחד שהיה להם איתה. נעמה כהן, איתן יוגב, מרכז יעלים, אמנה הרנרייך, תאיר בירן    הזמן תמלול
05/02/2019,   רשת 13 ,  מיה איידן : משדרת מכפר המכבייה - על הפריימריז בליכוד, מתי יגיעו התוצאות    הזמן תמלול
22/01/2019,   רשת 13 ,  תזכורת לסיפורה של תושבת שכ' נווה שאנן שבדר' תל-אביב, סופיה מנשה-גליק, שהותקפה, כנראה, ע"י נרקומן, ועברה ניתוח לאיחוי הכתף שלה, אולם אין לה עכשיו לאן לחזור מביה"ח איכילוב; מיה איידן, הכתבת לענייני רווחה    הזמן תמלול
21/01/2019,   רשת 13 ,  אביעד גליקמן. גיא הוגס- גיסו של יהודה ביאדגה שנורה למוות בידי שוטר. מיה איידן : תיעוד הירי . אפשרות להפגנת מחאה של בני העדה בגין יחס מפלה מצד המשטרה . האם התקשרה למשטרה בבקשה לעצור אותו מלפגוע מעצמו. מח"ש חוקרים . אחד מעובדי האולפן הוא בן משפחה של השוטר היורה     הזמן תמלול
20/01/2019,   רשת 13 ,  תקרית הירי בבת ים משפחת ההרוג טוענת השוטר ירה בו בשל מוצאו. בית העלמין בחולון. מיה איידן עם הפרטים. מאמיי ביאגדה, אמו.    הזמן תמלול