פרופ' מרסל מחלוף, דיקנית הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בטכניון - תדליק השנה משואה ביום העצמאות ה-70 למדינת ישראל. מהילדות במרוקו עד לפסגת האקדמיה הישראלית
 
סוג מדיה:  טלויזיה
מקור:  ערוץ 20
תאריך:  09/04/2018
שעה:  23:19:43
תכנית:  היום הזה
אורך:  04:19
מרואיינים:  אמיר איבגי
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
אמיר איבגי : טוב בין משיאי המשואות בערב יום העצמאות השנה תהיה גם פרופסור מרסל והסיפור שלה הוא סיפור מעורר השראה של ילדה, שעשתה את הדרך ממרוקו לפסגת האקדמיה הישראלית וזה לא היה קל פרופסור מרסל מחלוף שלום לך גבירתי לילה טוב .
פרופ' מרסל מחלוף : שלום ערב טוב .
אמיר איבגי : קודם כל ברכות .
פרופ' מרסל מחלוף : המון תודה .
אמיר איבגי : קחי אותנו אל הרגע הזה, שבו את מתבשרת על חלקך במעמד המכובד הזה .
פרופ' מרסל מחלוף : זה קטע היה מאוד מיוחד חיפשו אותי במעבדה, ולא איתרו אותי, זה היה חול המועד פסח והעבירו לי את המסר הרמתי טלפון. שאלו אותי לאן איפה אני נמצאת אמרתח להם באוטו בדרך, ואז התחילו לדבר איתי, ולומר לי את מכירה את טקס יום העצמאות וכו' ואמרתי אמרתי כן אז את נבחרת להדליק משואה ופשוט כמו רעם ביום בהיר עצרתי בצד עצרתי בצד את הרכב התחלתי לבכות זה הכל ככה זה התחיל .
אמיר איבגי : מה זה היה בכי של התרגשות .
פרופ' מרסל מחלוף : מאוד מאוד מאוד זה טקס מאוד חשוב טקס מאוד חשוב לי שאני מלווה אותו בכל אופן בכל יום העצמאות דרך הטלוויזיה כמובן אני מעריכה אותו מאוד וזה עשה המון פשוט מאוד .
אמיר איבגי : ומה היה שם בבכי הזה פרופסור מחלוף הילדה הקטנה, שעלתה ממרוקו, וגדלה עם אמא וסבתא, והתמודדה עם לא מעט קשיים או פרופסור מחלוף הדיקנית בפקולטה בטכניון, שכבר חתומה על פיתוח מאוד מאוד חשוב.
פרופ' מרסל מחלוף : זה גם וגם, אבל בעיקר לאן שהגעתי באמת המדע מחקר ההישגים המקום המכובד, שבו אני נמצאת הטכניון , כמובן אי אפשר לא יכלו להחמיץ את הרקע איפה שנולדתי איך שהגעתי לארץ על המאמצים של אמא וכו בסופו של דבר הגעתי לאן שרציתי להגיע והפיתוחים, שאני מאוד מקווה, שאני אוכל להביא אותם לידי מימוש בניסויים בבני אדם, שיצליחו זו התקווה .
אמיר איבגי : שזאת בעצם המשימה עכשיו נכון,
פרופ' מרסל מחלוף : זאת המשימה.
אמיר איבגי : אותו פיתוח שלך בתחום הולכת התרופות לסרטן שאת רוצה להפוך אותו ליישם אותו למעשה.
פרופ' מרסל מחלוף : נכון, יש לנו כמה פיתוחים במעבדה, אבל זה הפיתוח המרכזי, שקיבל אישור פטנט הפטנט אושר לפני מספר חודשים.גם בארצות הברית גם באירופה והמעבדה חוקרת אותו בעזרת התלמידים המדהימים, שיש לי במעבדה אנחנו חוקרים אותו כבר מאלפיים ועשר והגענו כבר להמון המון תוצאות בבעלי חיים, ועכשיו אנחנו מנסים לגייס את הכסף כדי להגיע איתו למסחור בניסויים קליניים .
אמיר איבגי : אני רוצה בכל זאת פרופסור מחלוף מלה לילדה מרסל אני יודע, שאת ממעטת לדבר על זה, אבל אני חושב, שיש חשיבות דווקא לספר את הסיפור הזה לקראת הערב החשוב, שאת הולכת לקחת בו חלק מה תסכימי לשתף אותנו פרופ' מרסל מחלוף : זה חשוב נכון, כי אני באמת הגעתי מבית מאוד מאוד מאוד מיוחד הורים אמא, שעשתה עליה יחד עם ה סבתא ולא היה קל אבל הרבה חום הרבה חום ואהבה והשקעה כשלימודים זה בטופ חייבים ללכת לבית ספר חייבים לחזור הביתה, וללמוד ולהשקיע ולהגיע למשהו, כי תמיד אמא שלי אמרה לי אני לא רוצה שתצאי כמוני ואת זה אני לא שוכחת אני בת יחידה וזה טבעי, שאנחנו בעצם גדלנו יחד במדינה היא ומה שהיא קיבלה במרוקו ואני מה שאני קיבלתי בארץ ישראל . בסופו של דבר זה הוביל לאן שאני נמצאת בו .
אמיר איבגי : פרופסור מרסל מחלוף אני מודה לך מאוד כבוד גדול, שבאת אלינו .
פרופ' מרסל מחלוף : תודה רבה.
אמיר איבגי : תודה רבה לך כבוד גדול תודה רבה .
פרופ' מרסל מחלוף : הכבוד הוא לי שהעניקו לי את הזכות הזאתי להדליק משואה השנה בעיקר השנה בשנות השבעים לישראל . המון תודה .
אמיר איבגי : תודה, תודה רבה .
5 אייטמים אחרונים של אמיר איבגי
שנה מרואיינ/ת: אמיר איבגי
 
24/03/2019,   ערוץ 20 ,  סיגל גפני: תחזית מזג האוויר    הזמן תמלול
24/03/2019,   ערוץ 20 ,  סיגל גפני חזאית: החללית בראשית שנמצאת בדרכה לירח שידרה תצלומים מרהיבים של כדור הארץ. תמונות צילום בראשית.    הזמן תמלול
24/03/2019,   ערוץ 20 ,  דנה סומברג,ראש הממשלה בנימין נתניהו הליכוד: הוא התראיין לחברת החדשות כדי להפריך את השקרים שיאיר לפיד ובני גנץ מפיצים לגביו בעניין פרשת הצוללות ופרשת מניות הפלדה. מסים, גוגל, אינטל, פייסבוק, גבי אשכנזי, חברת שמן, הפרקליטות, שר אוצר, וואלה, תיקי נתניהו, אביחי מנדלבליט, הפריצה האיראנית לסלולרי של גנץ,     הזמן תמלול
24/03/2019,   ערוץ 20 ,  בן זגדון: כתבה, אלפים ליווי למנוחות את איש המודיעין והשר לשעבר רפי איתן ז"ל שנפטר בגיל 92. ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט: הספד לרפי איתן. בית החולים איכילוב, סרטון באדיבות חדשות 13. בית העלמין בנתניה, השב"כ, המוסד, בתו של רפי איתן: הספד לאביה. אדולף אייכמן, שר הקליטה יואב גלנט:הספד לרפי איתן. תמונות     הזמן תמלול
24/03/2019,   ערוץ 20 ,  טל מאיר: כתבה, מד"א מצמצם את פעילותו ביהודה ושומרון בשל מחסור בתקציב. ישראל גנץ ראש מועצת מטה בנימין: אסור להסכים את המציאות הזאת. יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: מתבייש שמשרד האוצר, משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות מפקירים אזרחים שבוע לאחר פיגוע נורא. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, MAPS GOOGLE, עו"ד     רכוש תמלול