נוב ראובני - פינת התרבות: מוזיאון ישראל בירושלים פותח את שעריו בחינם לילדים ולנוער במשך כל חודש אוגוסט אלי ברוורמן, מנהל אגף הנוער במוזיאון
 
סוג מדיה:  רדיו
מקור:  כאן ב
תאריך:  06/08/2018
שעה:  06:18:53
תכנית:  הבוקר הזה
אורך:  04:06
מרואיינים:  אריה גולן, נוב ראובני
 
בכל שאלה או בקשה התקשרו לטל. 03-5635050
או במייל ל - מחלקת שירות לקוחות
תמלול    הסתר
נוב ראובני : נמשיך עכשיו למוזיאון ישראל בירושלים שפותח את שעריו בחינם לילדים או לנוער במשך כל חודש אוגוסט. וכדי לבדוק מה מצפה להם שםנמצא איתנו אלי ברוורמן מנהל אגף הנוער במוזיאון ישראל שלום לך.
אלי ברוורמן : שלום בוקר טוב
נוב ראובני : אז אני מניח שילדים לרוב לא גודשים את מסדרונות מוזיאון ישראל, אבל החופש הגדול הוא בהחלט הזדמנות טובה להביא אותם או לנסות לפחות לגרום להם להתאהב איך עושים את זה איך משכנעים אותם לבוא?
אלי ברוורמן : אז רק תיקון קטן. מוזיאון ישראל באמת נמצא עם הפנים לקהל ולקהילה כל השנה ויש שם הרבה ילדים במשך כל השנה, אבל באמת בקיץ אחד הדרכים שאנחנו ככה גורמים לילדים להגיע אנחנו עושים מגוון גדול של אירועים. גם איכותיים גם ערכיים בעיקר הכניסה היא לילדים עד גיל שמונה עשרה היא חינם. ויש עוד עיקר, כל הפעילות כולה מתבצעת במזגן וזה יתרון אדיר. להורים שמחפשים ככה, איזה שהוא מקום מאוד נוח ונעים לפעילות..
נוב ראובני : אז למשל זו השנה השניה ברציפות שהפכתם את חללי התצוגה במוזיאון לממש חדר בריחה מתקדם מספר איך זה קורה?
אלי ברוורמן : כן, אז גם השנה אנחנו עושים את זה. יש את הקוסם קיואוסטרו שהופכ את ... זה בעצם מתחיל היום. מהיום מפעל חדר הבריחה באמת הגדול בעולם והוא נקרא אומנות הבריחה והקוסם קיואוסטרו מפעיל ממש במסתורין המוזיאון משפחות ובני נוער ללכת בעקבות חידות ורמזים והופך את המוזיאון כולו למעין חדר בריחה ענק. ואנשים באמצעות הרמזים וכל מיני חידות מעורפלות ובכל מיני עזרים ואנשים מסתוריים צריכים לעשות איזשהו מהלך בתוך המוזיאון, שהוא ככה לוקח בסביבות כשעה וחצי לפתור להגיע לאיזשהו קוד לאסוף רמממזים, להגיע לאיזה שהוא קוד ובסוף לפתוח דלת.
נוב ראובני : הבנתי שיש אפילו מוזיאון חשוב אחר בעולם שראה את הרעיון אצלכם ושאב השראה..
אלי ברוורמן : כן, כן זה ...... באמסטרדם וממש ככה הוא שמע על הפעילות הזאת הוא התקשר אלינו הוא יצר קשר עם קיוסטרו, והם עושים אצ זה עכשיו במקביל אלינו וגם כן בהצלחה גדולה מאוד יש להם עשרות אלפי אנשים, וגם גם לנו היו עשרות אלפי אנשים בשנה שעברה שהגיעו ואני מניח שגם השנה כי זה באמת באמת מרתק נוב ראובני : יש גם או פעילויות שמתאימות במיוחד לילדים נורא צעירים?
אלי ברוורמן : כן כן כן יש לנו מגוון של פעילויות מתבססות על הנושא המוביל של התערוכה למשפחות שנמצאת באגף הנוער בחינוך של המוזיאון.. שהשנה עוסקת בקשר הבין אישי במפגש בדיאלוג ובחיים משותפים ולכן גם לא במקרה התערוכה נקראת בינינו. התערוכה עצמה אינטראקטיבית מרתקת ומרגשת בעיקר כל המוצגים והפעלות מלווים בשלוש שפות. שתי השפות הרשמיות של המדינה הערבית בעברית ובאנגלית, וזהו, יש לנו גם פעילויות הקיץ שכוללות סיורים מודרכים לכל המשפחה ברחבי המוזיאון בנושא בינינו. וזה בליווי צוות ההדרכה. וחצר פעילה חברתית שעושה באמת יש שם פעילות..
נוב ראובני : בקיצור, גם גם לצעירים יש מה לספק לחפש במוזיאונים אחרים
אלי ברוורמן : גם לצעירים, וגם לבני נוער .
נוב ראובני : אלי ברוורמן מנהל אגף הנוער תודה רבה לך כל חודש אוגוסט נגיד שוב. הכניסה בחינם עד גיל שבע עשרה, ל כולל תראה לי את שתי השפות המדיניות הרשמיות של מדינת ישראל, אז באמת ככה על רקע סערת .....
אלי ברוורמן : בעברית ובערבית
נוב ראובני : כן, אז על רקע סערת חוק הלאום נספר שאמש יהונתן גפן שוב מפרסם ככה?
5 אייטמים אחרונים של אריה גולן
שנה מרואיינ/ת: אריה גולן, נוב ראובני
 
21/04/2019,   כאן ב ,  מז"א בחג - שרון וכסלר     הזמן תמלול
21/04/2019,   כאן ב ,  שרון עידן תורים ארוכים צפוים היום בנתב"ג . הערכות רשות שדות התעופה    רכוש תמלול
21/04/2019,   כאן ב ,  פינת ספורט נבחרת תיכון חדש בתל אביב לכדורסל - ניצחה באירופה . אריאל לחוביץ שחקן . דודי סער שחקן , נחום סלע מאמן    רכוש תמלול
21/04/2019,   כאן ב ,  ערן סיקורל - סרי לנקה פיצוץ בשתי כנסיות     הזמן תמלול
21/04/2019,   כאן ב ,  אסף פוזיילוב - צעיר נורה ברהט ,מותו נקבע בבי"ח סורוקה . חקירת המשטרה    רכוש תמלול